آموزش آشپزی

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب کدام قسمت است؟

وقتی که حرف از برآورده کردن امگا سه بدن به می شود ناخودآگاه فکر ما به طرف روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان و روغن ذرت، و ماهی می رود ، اما خوب است بدانید که گوشت گوسفند حاوی مقدار زیادی امگا سه و پروتئین است. خیلی از اشخاص اعتقاد دارند به این خاطر که گونه های مختلف گوشت قرمز، تری‌گلیسیرید و کلسترول زیادی دارد باید آن را از رژیم غذایی‌شان حذف کنند. اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر استفاده گوشت را کنار بگذارید بدن با کمبود کلسترول رو به رو خواهد شد، در انتها بر مبنای مکانیسم طبیعی بدن، آنزیم ساخت کلسترول در کبد شروع به کار کرده و به ساخت کلسترول مشغول می شود و در شرایط کمبود زیاد این چربی در خون، امکان دارد مقدار تولید آن حتی از میزان مورد نیاز هم نیز بیشتر شود و سبب به بالا رفتن کلسترول خون شود.با توجه به مزیت هایی که گوشت قرمز دارد ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر می خواهیم بگوییم بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب کدام قسمت آن است چرا که طبخ به صورت کبابی بهترین نوع طبخ می باشد.

انواع کباب گوسفندی و مطلوب ترین بخش گوشت گوسفندی برای کباب

گوشت گوسفند دارای استخوان‌ است و مقدار چربی آن هم در قیاس با چربی گوشت گاو ده به یک است. به این خاطر که مزاج گوشت گوساله و گاو سردتر از مزاج گوشت گوسفند است برخی بیشتر دوست دارند که گوشت گوسفند استفاده کنند اما گوشت گاو قیمت کمتری در مقایسه با گوشت گوسفند دارد . هر بخش از عضلات حیوان که کارکرد زیادتری دارد، خوش مزه تر است. اما هر بخش که کمتر حرکت داشته باشد، نرم تر است. به طور کلی بخش های پرحرکت برای آب پز کردن خوب است و قسمت های کم تحرک، مطلوب ترین بخش های گوشت گوسفندی برای کباب هستند.

1. گوشت راسته
پیرامون ستون فقرات گوسفند وجود دارد و خیلی کم تحرک داشته و بسیار نرم می باشد، مقدار چربی آن خیلی کم است و برای انواع کباب خوب است. راسته خیلی پر هزینه و بسیار لذیذ است. جهت طبخ غذاهای گوناگون و کباب می شود راسته را به کار برد. یک گوسفند حدودا حاوی سه کیلو گوشت راسته است. یکی از کباب های گوسفندی خیلی خوش طعم که با گوشت راسته آماده می شود، کباب برگ می باشد.
2. فیله
گوشت پشت کمر و پشت جگر سفید و بخش نرم زیر راسته را فیله می گویند که در قیاس با گوشت راسته نرم تر و صاف تر می باشد . گوشت فیله برای طبخ کباب برگ خیلی خوب است. چنجه یا همان کنجه یکی از پر طرفدارترین غذاهای گوشتی می باشد که منشا اصلی آن منطقه خاورمیانه و بیشتر ایران است. این خوراک بعدها در آسیای صغیر طرفداران بسیاری یافت و هم اکنون در همه دنیا علاقه مندان خود را دارد. کباب چنجه هم یکی دیگر از کباب های گوسفندی است که با گوشت فیله گوسفندی تهیه می شود.

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب

بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب

3. دنده
گوشت دنده نازک، نرم، لطیف، پرچرب، ترد، و خوش مزه است. این بخش که در دسته خوشمزه ترین بخش های گوشت گوسفند قرار دارد برای طبخ کباب شیشلیک که یکی از کباب های خیلی خوش طعم به شمار می رود ، خوب است. همین طور کباب دنده گوسفندی، مثل شیشلیک است و همان گونه که از اسم این کباب معلوم است مواد مورد نیاز برای طبخ آن دنده گوسفند است.
4. دم سینه و قلوه گاه
محکم ترین بخش لاشه است و چرخ کرده آن برای آماده کردن کباب کوبیده استفاده می شود. برای درست کردن گوشت چرخ کرده خوب و کم چرب برای کباب کوبیده مطلوب است که قلوه گاه و دم سینه گوسفند را که خیلی چرب است با گوشت گوساله ترکیب کنید.
5. مغز ران و کعب ران
اخر لاشه گوسفند و حاوی گوشت لخم مناسب برای کباب حسینی می باشد. کباب حسینی گونه ای کباب است که با سیخ چوبی تهیه می شود. این کباب با گوشت مغز ران گوسفند آماده می شود و با فلفل سبز و پیاز طعم دار می شود.
6. شانه گوسفند
شانه گوسفند در نصف پایینی بدن گوسفند قرار گرفته و اصولا این بخش به خاطر استخوان داشتن ، هزینه کمتری در مقایسه با ران دارد. این امکان وجود دارد که کباب لذیذی از این بخش همراه با سبزیجات معطر آماده کرد.
7. سینه
بخش زیر شکم گوسفند سینه است. سینه گوسفند باید به اهستگی پخته شده و بخش چربی آن تفکیک شود. می شود سینه را از دنده ها جدا کرده و با سبزیجات معطر طبخ کرد. این بخش برای کباب خیلی خوب است.

موارد مهم در خصوص گوشت کبابی

برای شستشوی گوشت بهتر است، گوشت قطعه قطعه شده را پیش از فریز کردن شسته و اجازه دهید تا آبش برطرف شود، سپس تقسیم بندی کرده و درون کیسه فریز بگذارید و آن را فریز کنید.
پس از فریز کردن در صورتی که قصد داشته باشید یخ آن آب شود و شسته شود همه خونابه گوشت نابود شده و مواد مغذی گوشت بیرون می آید و گوشت هم دیر پخته می شود.
اگر می خواهید گوشت را چرخ کنید، اول آن را شسته و بگذارید آب آن خشک شود سپس چرخ کنید.
در زمان کباب کردن گوشت در فر، پیرامون گوشت را با برس روغن بزنید. در این حالت شیره گوشت خارج نشده و بخار نمی شود.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر بهترین و تازه ترین گوشت ها را برای طبخ انواع غذا برای شما فراهم آورده است با خرید از ما ضامن سلامتی خود باشید.

2 فکر در مورد “ بهترین قسمت گوشت گوسفندی برای کباب

  1. رضا گفت:

    سلام،ممنونم از اطلاعات خوبتون،،لطفا در قسمت معرفی گوشت ها اگه ممکنه عکس مربوط به هر قسمت را نیز نشان دهید،،باتشکر

    1. عموقصاب گفت:

      سلام چشم حتما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *