اخبار

بهترین گوشت برای ورزشکاران

بهترین نوع گوشت مناسب برای ورزشکان

جهت ارائه یک رژیم غذایی صحیح برای اشخاص مختلف اول باید توجه کنیم که این برنامه غذایی با چه مقصودی و برای شخصی با چه اندازه فعالیت بدنی طراحی می شود. چرا که حتی ورزشکاران حرفه ای هم در بازه های زمانی گوناگون ، مقصودشان عوض می شود و باید بر مبنای این تحولات یک رژیم غذایی صحیح ارائه شود.ورزشکاران در شرایط تمرین باید هر دو نوع گوشت قرمز سفید را استفاده کنند و ورزشکاری که مشکل خاصی ندارد باید این دو نوع گوشت را در رژیم غذایی خود قرار دهد.ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را جهت آگاهی عموم از بهترین گوشت برای ورزشکاران آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

سینه بوقلمون

متخصصان تغذیه ورزشی سینه مرغ بوقلمون را مطلوب ترین نوع گوشت برای یک ورزشکار می دانند. همین طور استفاده از این گوشت به همه مردم پیشنهاد می شود چرا که خواص بسیار زیادی دارد.

خواص گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون به خاطر بافت خاصی كه دارد زمان پختن حجمش کم نمی شود و به خاطر وجود پروتئین بالا، کمترین میزان چربی اشباع، حداقل سطح كلسترول و نبود چربی بین بافتی در قیاس با گوشت قرمز بسیار مهم ومفید تلقی می شود و منبع مطلوبی از ویتامین‌های A، B1، B3، B6، B12 و املاحی چون سلنیوم، منیزیم، مس، آهن، روی، پتاسیم و اسید آمینه تریپتوفان به حساب می آید. یكی از خصوصیات خاص گوشت بوقلمون در مقایسه با بقیه گوشت‌های سفید، ویتامین A و نقش با اهمیت آن در تقویت سیستم ایمنی است كه در فصل سرما، استفاده آن به كودكان و سالمندان پیشنهاد می شود.
چربی بوقلمون در پوست آن است و گوشت تیره رنگ آن چربی زیادتری در قیاس با گوشت سفید آن دارد. پس اشخاص مبتلا به چربی خون بالا باید از گوشت سفید سینه بوقلمون بهره مند شوند. خوب است بدانید گوشت سفید بدون پوست بوقلمون چربی اشباع و كلسترول كمتری در قیاس با گوشت مرغ و گاو دارد.این گوشت به خاطر وجود اسید آمینه تریپتوفان به ترشح بیشتر سروتونین مدد می رساند و سبب تندرستی و آرامش در اشخاص مبتلا به افسردگی موقت می گردد.

بهترین گوشت برای ورزشکاران

بهترین گوشت برای ورزشکاران

فواید استفاده از گوشت بوقلمون

بوقلمون دارای گوشت سفید و کم چربی در ناحیه سینه و گوشت تیره و قرمز در قسمت‌های ران است و املاحی مثل منیزیم، مس، آهن، روی، پتاسیم و سلونیوم در این گوشت به طور فراوان وجود دارد.
استفاده گوشت بوقلمون به خصوص در فصل سرما برای کودکان و سالمندان بسیار کاربردی است و به خاطر وجود ویتامین A در این گوشت نقش بسزایی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد .
استفاده 150 گرم گوشت بوقلمون در روز نصف اسیدفولیک مورد نیاز بدن را برآورده می‌کند و استفاده متعادل آن برای مادران باردار خیلی خوب است. همین طور به خاطر وجود هموگلوبین زیاد در ران بوقلمون استفاده آن برای اشخاصی که کمبود آهن دارند بسیار نافع است و پیشنهاد می‌شود.به خاطر اسید آمینه هایی که در این گوشت وجود دارند این ماده غذایی می‌تواند از جمع شدن سرب و جیوه در بدن پیشگیری کند و به کارکرد کبد جهت دفع سموم بدن مدد رساند .بیماران مبتلا به سنگ کلیه و نقرس باید در استفاده این نوع پروتئین احتیاط کنند باشند.
-سلنیوم
بوقلمون منبع مطلوبی از گونه ای املاح معدنی به نام سلنیوم است. سلنیوم نقش بسزایی در سلامت انسان دارد. تحقیقات انجام شده و آزمایشات نشان داده اند ، رابطه معکوس محکمی‌ میان سلنیوم استفاده شده و میزان شیوع سرطان وجود دارد . همین طور بررسی ها در خصوص عملکرد سلنیوم در ارتباط با سرطان نشان می‌دهد که سلنیوم سبب تعمیر دی ان ای و سنتز در سلول های خراب شده می شود . همین طور از تکثیر سلول های سرطانی و سکته مغزی، ترتیب خود تخریبی که بدن جهت حذف سلول‌های پوسیده یا غیر عادی استفاده می‌کند، جلوگیری می نماید . همین طور، مطالعات نشان داده است که سلنیوم در محل فعال خیلی از پروتئین‌ها مثل گلوتاسیون پروکسیداس که قادرند نقش بسزایی در جلوگیری از سرطان داشته باشد، وجود دارد. گلوتاسین پروکسیداس، یکی از نیرومند ترین آنزیم‌های آنتی اکسیدان است که برای سم زدایی خیلی از مولکول‌های آسیب زا در جگر استفاده می شود. وقتی که سطح گلوتاسیون پروکسیداس خیلی پایین باشد جلوی این مولکول‌‌های سمی ‌گرفته نمی‌شود و با هر سلولی که مواجهه شوند ، آن را از بین می‌برند، و سبب تخریب دی ان ای یاخته‌ای خود و افزایش پیشرفت سلول‌های سرطانی می‌شوند. فقط چهار مثقال بوقلمون 1/47 درصد سلنیوم روزانه ما را برآورده می‌کند. همین طور بوقلمون منبع مطلوبی برای دریافت ماده غذایی ضد سرطانی دیگری مانند ویتامین ب و نیوسین است. سازنده‌های دی‌ان‌ای به نیوسین احتیاج دارند و نارسایی نیوسین به غیر از دیگر ویتامین های ب- کمپلکس مستقیما با تخریب ژنتیکی(دی ان ای) رابطه دارد.
-ویتامین های ب
بوقلمون، صرفا منبع دریافت نیوسین نیست بلکه سرشار از ویتامین ب6 هم هست. این دو ویتامین ب نقش مهمی در تولید انرژی دارند. نیوسین به غیر از کارکرد دی‌ان‌ای خود در تبدیل پروتئین‌های بدن، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها در انرژی که استفاده می‌کنیم، لازم است. نیوسین در بهینه کردن تنظیم قند خون از طریق کارکردهای خود به عنوان عنصری از مولکولی به نام گلوکز که عملکرد انسولین را بهتر می کند، مدد می رساند. ویتامین ب6، در ایجاد کربوهیدرات‌ها(قند و نشاسته) مخصوصا در تجزیه گلیکوژن یعنی شکلی که در آن قند در سلول‌های ماهیچه ای و بخش کمتری از آن در جگر ذخیره می‌شود، الزامی است. در کنار ویتامین ب12، ویتامین ب6، تاثیر مهمی به عنوان متیل دنور در اساس کارکرد سلولی متیلاسیون دارد که طی آن گروه‌های متیل از یک مولکول به مولکول دیگر انتقال می یابند و در نتیجه خیلی از مولکول های با اهمیت و فعال در آن شکل می‌گیرند. وقتی که سطح ویتامین‌های ب6 و ب12 به حد لازم نرسند دسترسی به گروه‌های متیل هم کم می شود. از نتایج کمبود گروه‌های متیل این است که مولکول‌هایی که به شکل عادی باید به سرعت به انواع دیگری از مولکول‌ها مبدل شوند، نه تنها تبدیل نمی‌شوند بلکه در یک مکان جمع می‌شوند. هموسایستین یکی از این مولکول‌ها است که در دیواره‌های رگ‌های خونی بسیار تخریب کننده است و در مقدار زیاد عامل خطرناکی ‌برای بیماری‌های قلبی ـ عروقی است . چهار مثقال بوقلمون 27 درصد احتیاج روزانه بدن به ویتامین ب6 را برآورده می‌کند.
گزینش مطلوب ترین نوع گوشت برای ورزشکاران سبب شده که اختلاف عقاید میان بعضی متخصصان تغذیه و علم تمرین به وجود آید. همین طور که هم اکنون مد شده که متخصصان علم تمرین و مربیان ورزشی استفاده گوشت شترمرغ را به ورزشکاران پیشنهاد می کنند.
شما این امکان را دارید که با کمک فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر بهترین و با کیفیت ترین انواع گوشت را به طور غیر حضوری تهیه کنید. ما در گوشت سنتر بهترین ها را ارائه می کنیم و ضامن سلامتی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *