اخبار

بیشتر میگوبخورید

بیشتر میگو استفاده کنید

میگو ماده خوراکی است که برای بعضی مزه بسیار خوب و مطبوعی دارد مخصوصا زمانی که با آرد سوخاری طبخ می شود ، اما برخی از افراد کلا از ظاهر این خوراک دریایی تنفر دارند و از بوی آن هم گریزانند. عده دیگری هم هستند که میگو را به دلیل قیمت بالایی که دارد در برنامه غذایی‌شان وارد نمی‌کنند.در این مقاله ما سعی کردیم مواردی را ذکر کنیم که شما بدانید چرا باید بیشتر میگو بخورید پس تا انتهای مقاله با ما باشید.
میگو خوراکی است که می توان غذاهای متنوعی را با آن طبخ کرد مانند میگو پلو، قلیه میگو و خورش میگو. زمانی که میگو در غذاهایی مختلف به شکل همراه با سایر مواد به کار برده می شود اندازه پرس‌های غذا زیادتر می‌شود. به این شکل که با یک کیلوگرم میگو می شود به سهولت مهمانی چند نفره ای را تدارک دید و در قیاس با غذاهایی که با گوشت مرغ یا ماهی طبخ می‌شود میگو اگر کم هزینه تر نباشد پر هزینه تر هم نیست. مورد با اهمیت این است که میگو به خاطر ارزش غذایی خیلی زیادی که دارد می صرفد که برایش هزینه کنید و آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید . در صورتی که میگو به طور مطلوب پخته یا از ادویه‌جات و سبزیجات گوناگونی زمان پختن آن به کار برده شود، بوی بد آن رفع می شود و احتمالا طرفداران بیشتری پیدا می کند.
برخی مواقع خانواده‌ها برای کمتر هزینه کردن ناگت میگو را به جای میگو استفاده می کنند. خوب است بدانید که قسمت اعظم ناگت‌ها را پیاز، نشاسته، نمک، چربی و آرد سوخاری در بردارد و در این مخلوط، تنها عصاره ای از گوشت میگو موجود است که اگر به خوبی توجه کنیم می فهمیم که هزینه میگوی تازه را پرداخت کرده ایم ، اما خمیری با مزه میگو میل کرده ایم.

علت تفاوت قیمت میگوها

هر چه قدر اندازه میگو ریزتر باشد در قیاس با میگوهای درشت یا شاه‌میگو، بافت لطیف‌تری دارد و برای سالمندان و کودکان جویدنش راحت تر ، هضم مطلوب تر و جذب بیشتری دارد، اما دلیل اینکه میگوهای ریز و درشت در بازار قیمت‌های متفاوتی دارد این است که قیمت بسته به درصد ضایعات آن ها است. میگوهای بزرگ در قیاس با میگو های ریز 30 درصد تمام بدنشان شامل ضایعاتی مانند سر و دم و پوست است اما در میگوهای ریز این ضایعات قسمت اعظم بدن میگو را در بردارد و به 50 درصد هم می رسد. پس تفاوت قیمت میگوهای ریز و درشت به ارزش غذایی آن ها ربطی ندارد و تمامی گونه های مختلف میگو اعم از ارزان، گران، ریز، درشت، سرتیز، هندی، موزی، ببری و… اهمیت غذایی یکسانی دارند.

میگوی پرورشی

بیشتر میگوها در آب شور دریای جنوب معیشت دارند که به آن ها ملخ یا میگوی دریایی می گویند ، اما گونه دیگر میگو در سواحل دریای جنوب و در مزارعی که از آب دریا مصرف می کنند پرورش داده می‌شود که به آن میگوی پرورشی می‌گویند. فرق میگوی پرورشی با دریایی تنها در نوع میگو و شیوه صید و ارائه آن است و گوشت و مواد مغذی این میگو با گونه دریایی آن فرقی ندارد.
کارشناسان تغذیه معتقدند که تفاوت بزرگ میگو با سایر آبزیان به محیط زیست آنها ارتباط دارد . چرا که میگو خیلی کم در آب‌های شیرین و اکثرا در آب‌های شور زندگی می‌کند که در قیاس با ماهی‌های آب شیرین ید، سلنیوم و اسیدهای چرب امگا 3 زیادتری دارد، اما از لحاظ مقدار و کیفیت پروتئین هیچ فرقی با گوشت قرمز، مرغ و ماهی ندارد. دام، طیور و آبزیان عکس منابع گیاهی، پروتئین با منشا حیوانی دارند که کیفیت زیادی دارد و برآورده کننده اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن است.

بیشتر میگو بخورید

بیشتر میگو بخورید

مقایسه گوشت میگو با گوشت قرمز

در صورتی که میگو در اوضاع زیستی مطلوب، یعنی در دریا رشد کند و از موجودات ریزدریایی تغذیه کند، این امکان را دارد که جایگزین مطلوبی برای گوشت قرمز باشد. میگو در قیاس با گوشت قرمز پروتئین کمتری دارد و خطر مبتلا شدن به نقرس و اسید اوریک و اوره بالا با استفاده از میگو خیلی کمتر از گوشت قرمز است. میگو عکس گوشت قرمز پر از چربی‌های غیراشباع می باشد و میزان اسیدهای چرب اشباع آن خیلی کم است. کارشناسان تغذیه در این پاسخ به این سوال که آیا میگو در قیاس با گوشت، مرغ و سایر آبزیان کالری کمتری دارد؟ می گویند در صورتی که بخواهیم گوشت لخم میگو را با گوشت لخم قرمز یا گوشت مرغ و ماهی قیاس کنیم از لحاظ مقدار کالری با هم یکسان اند و هیچ تفاوتی با هم ندارد. اما شیوه پخت ناسالم امکان دارد سبب بالا رفتن کالری انواع گوشت‌ها شود.

چه افرادی نباید میگو بخورند؟

با دقت به این مورد که گفته می‌شود میگو کلسترول زیادی دارد آیا باید در استفاده این خوراکی مواظب باشیم؟ متخصصان تغذیه اظهار دارند که تمامی افراد سالم این امکان را دارند که میگو مصرف کنند و نباید از کلسترول این آبزی ترسی داشته باشند. مقدار کلسترول میگو نسبت به نیاز روزانه ما به دریافت کلسترول از منابع غذایی گوناگون زیادتر نیست، اما بیمارانی که کلسترول بالایی دارند یا LDL (کلسترول بد) خونشان بالاست و تحت کنترل دارویی هستند باید در استفاده میگو جوانب احتیاط را رعایت کنند.

چطور میگوی سالم را تشخیص دهیم؟

میگو به خاطر اسیدهای چرب غیراشباع به سرعت فاسد می‌شود و به این خاطر که سیستم گوارشی میگو در قسمت سر قرار دارد فساد از قسمت متصل شدن سر به بدن است. اگر که میگو فاسد باشد سر آن به سهولت و بی احتیاج به نیرو جدا می‌شود. بیشتر فروشندگان میگوهای فله‌ای با اغاز مرحله فساد، سر میگو را تن جدا کرده و بی سر آن را می فروشند و در مرحله بعد پوست را جدا و عضله را ارائه می‌کنند. البته به این مورد دقت داشته باشید که گاهی بعضی کارخانجات به خاطر سفارش، میگوها را سرکنی و پوست‌گیری می‌کنند. پس میگوهای بدون سر و یخ زده کارخانه‌ای که بسته‌بندی و وکیوم شده و دارای تاریخ مصرف و مجوز بهداشت است، فاسد نیست. مورد مهم دیگر این که از شهرهای غیرساحلی به هیچ عنوان میگوی تازه نخرید چرا که به خاطر مسافت الزامی است میگوها منجمد شده باشد.
شما این امکان را دارید که با خرید انواع گوشت سفید و قرمز از فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر تازه ترین ها را تهیه کنید . ما در گوشت سنتر ضامن سلامتی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *