اخبار

خاصیت های گوشت گوسفند

خاصیت باورنکردنی گوشت گوسفند برای سلامتی

احتمالا بسیاری از شما مزیت های استفاده گوشت گوسفند را بدایند اما این گوشت به طرز شگفت انگیزی بیشترین مقدار ارزش غذایی را دارد . حتما برایتان گوسفند در اولین نگاه مثل بز باشد اما فرق گوسفند با بز به شکل روشنی مشخص است و به سهولت می توان آن را فهمید. اصولا بدن گوسفند از پوشیده پشم است و سطحی صاف و منظمی ندارد اما پوست بزها موهای بلند و صافی دارد. با این همه گوشت بز هم این امکان را دارد که جانشین مطلوبی برای گوشت گوسفند باشد اما همه امتیازات و مزه گوشت گوسفند را ندارد، همین طور هزینه قابل پرداخت برای گوشت گوسفند در بازار از گوشت بز زیادتر است. احتمالا یکی از علت های آن دشواری پرورش گوسفند در قیاس با بز و طعم خیلی خوب و نرمی گوشت گوسفند نسبت به بز است. در ادامه به خاصیت های گوشت گوسفند می‌پردازیم.

مزیت های گوشت گوسفند بر مبنای تغذیه

-انرژی زیاد

هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۲۰۶ کیلوکالری وجود دارد و از امتیازات گوشت گوسفند می شود به انرژی بالای آن اشاره کرد. کبد گوسفند از مجموعه بخش های پر انرژی آن است. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند در بردارنده ۲۰۶ کیلو کالری می باشد. دقت کنید که هر آدم بالغی حدودا به ۲۰۰۰ کالری احتیاج دارد. استفاده کالری قادر است در عملکرد روزانه، استقامت زیاد و کم شدن خستگی زمان فعالیت جسمی به شما کمک کند.

-پروتئین زیاد

در هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۱۷.۱ گرم پرتئین موجود است. این سر خیلی بااهمیتی نیست، گوشت حیواناتی مانند گاو و گوسفند حاوی پروتئین زیادی هستند که برای بدن بسیار نافع است. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند حاوی ۱۷.۱ گرم پروتئین می باشد. این میزان پروتئین برای افرادی که قصد دارند بدن ماهیچه‌ای داشته باشند، خیلی کارآمد است. از مزیت های پروتئین در بدن می شود به وجود آوردن و زیاد شدن توده عضلانی، پیوند چربی، هضم غذا، ایجاد نیرو و انرژی در بدن را نام برد.

-کلسیم زیاد

در هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱۰ میلی گرم کلسیم موجود است. از دیگر خاصیت های گوشت گوسفند، بودن کلسیم در آن است که برای بدن مورد نیاز و کاربردی است. وجود کلسیم در گوشت گوسفند به حفظ سلامت استخوان، تقویت استخوان‌ها، پیشگیری از بیماری ها و ناهنجاری‌های استخوانی مدد می رساند. هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند حاوی ۱۰ میلی‌گرم کلسیم می باشد.

– فسفر

در هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱.۹۱ میلی گرم فسفر وجود دارد . گوشت هم حاوی میزان زیادی فسفر است. دقیقا شبیه به کلسیم، وجود فسفر در گوشت گوسفند، خیلی مفید است و برای سلامتی، مخصوصا سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان خیلی خوب است. ۱.۹۱ میلی گرم فسفر موجود هر ۱۰۰ گرم گوشت این امکان را دارد که احتیاج بدنتان به فسفر را برآورده کند.

– ویتامین B1

در هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰.۵۱ میلی گرم ویتامین B1 وجود دارد. برخی افراد فکر می کنند که در گوشت قرمز ویتامین وجود ندارد. این نکته بسیار مهم است که بدانیم گوشت گوسفند حاوی میزان فوق العاده ای از ویتامین B مخصوصا ویتامین B1 است. از ۱۰۰ گرم گوشت گوسفندی که مورد بررسی قرار گرفته است، مقدار51/0 ویتامین B1 یافت شده است. اما این کاملا درست است که این میزان بسیار کمی است. در هر صورت ویتامین B1 که در گوشت گوسفند وجود دارد خیلی کاربردی است، این ویتامین به روند اکسیداسیون، بالا رفتن انرژی در بدن، حفظ انعطاف پذیری، افزایش استقامت بدن کمک کرده و همین طور از پوسته پوسته و خشک شدن پوست پیشگیری می‌کند.

خاصیت های گوشت گوسفند

خاصیت های گوشت گوسفند

– سلنیوم

درهر ۱۰۰ گرم گوشت 7/0میلی گرم سلنیوم وجود دارد. گوشت‌های قرمز مخصوصا گوشت گوسفند در بردارنده سلنیوم هستند. سلنیومی که در گوشت گوسفند وجود دارد قادر است به ساخت آنتی اکسیدان‌های نافع در بدن مدد رساند. با وجود سلنیوم در گوشت گوسفند بدن این امکان را دارد که به نبرد با رادیکال‌های آزاد برود و همین طور بدن انسان را از تهدید مبتلا شدن به بیماری‌های خاص دور می ماند. با وجود سلنیوم در بدن پوستی زیباتر و بدنی سالم تری خواهیم داشت.

– ویتامین B2

درهر ۱۰۰ گرم گوشت ۰.۲ میلی گرم ویتامین B2 موجود است .گوشت گوسفند و گوشت بز به طور متداول حاوی ویتامین B2 یا همان ریبوفلاوین معروف است. ویتامین B2 شامل امتیازات بسیاری برای بدن می باشد. بودن این ویتامین جهت حفظ سلامت استقامتی و عصبی، تندرستی چشم ها و هر مورد که به سیستم بینایی ارتباط دارد، تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از زخم‌های لب، به بدن انسان کمک می‌کند.

-ویتامین B12

هر ۱۰۰ گوشت حاوی ۲.۳ میلی گرم ویتامین B12 است.گوشت گوسفند در بردانده ویتامین B12 است. بودن این ویتامین جهت تندرستی خیلی مهم است. این ویتامین به سیستم عصبی بدن کمک کرده و سبب شکل گیری گلبول‌های قرمز، پیشگیری از کم خونی، بالا رفتن استقامت و سلامت فیزیکی بدن می‌شود.

موارد مهم جهت استفاده گوشت گوسفند

در اصل، امتیازات گوشت گوسفند خیلی زیاد هستند، اما استفاده افراطی آن برای سلامتی ما ضرر دارد.
به طور طبیعی و برای حفظ سلامتی شما این امکان را دارید که به شکل منظم حداکثر یک وعده گوشت گوسفند را استفاده کنید.اما برای افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند پیش از استفاده باید با پزشک خود صحبت کنند.

تاثیر جانبی گوشت گوسفند برای سلامت بدن

در صورتی که گوشت گوسفندی را به طور افراطی استفاده کنید، امکان دارد برای شما پیامد هایی را به دنبال داشته باشد که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم.
فشار خون بالا: مصرف افراطی گوشت گوسفند مقدار ورود آهن به بدن را بالا می برد و ممکن است فرد به فشار خون بالا مبتلا شود.
کلسترول: میزان کلسترول موجود درگوشت گوسفند خیلی زیاد است، اما در صورتی که شما هر روز ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند استفاده کنید، در طول یک هفته کلسترول شما به شکل قابل توجهی زیاد می شود .
ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را برای شما آماده کردیم تا از مزیت های گوشت گوسفند و عوارض استفاده افراطی آن مطلع شوید . امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *