اخبار

خرید گوشت شتر خوب

چگونه گوشت شتر خوب بخریم؟گوشت شتر برای چه کسانی مفیدتر است؟

گوشت شتر دارای ارزش غذایی و خاصیت های دارویی و درمانی بسیاری زیادی است و در روایات دینی توصیه شده است این گوشت را  استفاده کنیم. حضرت رسول(ص) در مورد گوشت شتر فرمودند که گوشت شتر میل کنید حتی  شده سالی یک مرتبه و در جایی دیگر اشاده کرده اند، گوشت شتر انسان را شکیبا می‌کند. با این همه مصرف گوشت شتر به خاطر رنگ تیره (زرشکی مایل به سیاه) و طعمی که دارد ، آنچنان مورد توجه نیست و مردم کشور ما میلی به استفاده از آن ندارند.

گوشت شتر به خاطر  وجود میزان زیادی کلسیم و فسفر برای افرادی که استخوان درد یا درد مفاصل دارند، بسیار عالی و مفید است و کارشناسان طب سنتی استفاده آن را هر چند وقت یک‌بار به اشخاص بالای 60 سال پیشنهاد  می‌کنند. در ادامه این مقاله نحوه خرید گوشت شتر خوب و بعضی از مهمترین خاصیت های گوشت شتر در طب سنتی و فواید استفاده از آن را برای شما  آورده ایم است. تا انتهای ما همراه باشید.

خرید گوشت شتر مرغوب

این نکته مهم را بدانید که رنگ تیره گوشت و مقدار چربی زیاد از حد آن به خاطر بی کیفیت  بودن   و خوب نبودن گوشت است. بوی گوشت هم خیلی اهمیت دارد.گوشتی که بویی مثل بوی گوشت ماهی دارد ، بی کیفیت بوده  و احتمالا مانده است و باید از خرید آن صرف نظر کرد. مورد با اهمیت دیگرکه باید به آن توجه شود  رنگ استخوان است؛ به این شکل که هر اندازه  رنگ استخوان تیره تر ( کرم تر ) باشد، شتر پیرتر و گوشت بی کیفیت تر است، بهتر است زمانی که قصاب مشغول خرد کردن گوشت است به استخوان آن توجه کنید، استخوانی که به سهولت و سریعا خورد شود و رنگ  روشن تر (سفیدتری) دارد ، علامت جوانی شتر و مرغوبیت گوشت است. قطورتر بودن الیاف گوشت ( الیاف رشته ای تر با رشته های درشت )، تیره تر بودن رنگ آن، زردتر بودن چربی آن و تیره تر بودن استخوان های آن، نشان  پیر بودن شتر است.

هر گونه بوی بد و نامطبوع مثل ترشیدگی، تعفن و کپک‌زدگی، نشان فاسد بودن و خرابی گوشت شتر است. خشک و چروکیده بودن از نشانه های حافظت گوشت در اوضاع نا مساعد و غیربهداشتی است. گوشت شتر باید با سایر فرآورده‌های آن (دل، جگر، قلوه و …) حتما درون یخچال‌های ویترین‌دار حفاظت شود.

خرید گوشت شتر خوب

خرید گوشت شتر خوب

خاصیت گوشت شتر

گوشت شتر در قیاس با گوشت گاو پروتئبن کمتری دارد و از نظر ظاهری مثل گوشت گوسفند است .

این گوشت ها سدیم زیاد تری دارند اما میزان پتاسیم آن خیلی کمتر است و در قیاس با گوشت گاو و گوسفند از نظر درجه pH خیلی فرق دارد و در برای عملیات فراوری گوشت خیلی خوب است .گوشت شتر منبع خیلی خوبی برای مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن است .این گوشت در بردارنده پروتیین با ارزش غذایی زیاد و برخی از ویتا مین های کاربردی و مورد نیاز بدن مانند ویتامین های گروه B و بعضی از عناصر معدنی مانند اهن و فسفر و کلسیم است .

استفاده گوشت شتر برای چه کسانی بیشتر پیشنهاد می شود؟

ویتامین‌های گروه B این گوشت قرمز در تقویت اعصاب نقش بسزایی دارند  و روی موجود در آن در تقویت قوای جنسی و پیشگیری از اختلالات در رشد جنین بسیار مفید است. کالری زیاد بالای گوشت شتر قوای بدنی و استحکام را بالا می برد و پیشنهاد می ‌شود که زنان باردار و شیرده، دانش‌ آموزان، ورزشکاران و افراد سالخورده استفاده کنند.

خصوصیت مهم و متفاوت کننده گوشت شتر در قیاس با سایر گوشت ‌ها، عدم وجود مواد هورمونی و آنتی ‌بیوتیک در آن است به این خاطر که که این دام در طبیعت رها و به دور از پرورش دامی پرورش می‌ یابد. همین طور وجود مواد طعم‌ دهنده و عطر دار در گوشت این دام سبب برانگیختن و ترشح غدد بزاقی و شیره معده می شود و در انتها قدرت جذب را بالا می برد. اصولا قلم و کوهان شتر در درمان درد پا و کمر و دردهای روماتیسمی به کار برده می‌ شود.

نظر طب سنتی در مورد گوشت شتر

طب سنتی می گوید این گوشت برای گرم مزاج ها مناسب نیست و بهتر است آن را اصلاح کرده، بعد میل کنید. به این معنی که گرمی و خشکی بالای آن را می شود با افزودن و خوب جوشاندن آن در نمک، شوید و روغن زیتون پیش  از استفاده کم کرد .همین طور زیره سبز، زیره کرمانی و فلفل هم برای رفع خشکی و گرمی زیاد گوشت شتر خیلی مفید هستند ؛ پس  استفاده در کنار این مواد تولید خون سوداوی را کم می کند.

100در  گرم گوشت شتر ارزش غذای زیر وجود دارد :

ph : به میزان 8/5

اسیدهای چرب : 23/0درصد

کلسترول : 61 درصد

کلسیم : 62/0

فسفر : 56/0

منیزیم :6/23 درصد

سدیم : 70 درصد

روی :9/3 درصد

آهن : 1/7 درصد

مس : 1/2درصد

ویتامینB : به میزان 12/0 درصد

ویتامین  : B2 به میزان 8/0 درصد

ویتامین B6 : به میزان 25/0 درصد

ویتامین E : به میزان 70/0 درصد

مضرات استفاده گوشت شتر

کوهان شتر پر از چربی خالص است. پس استفاده زیاد آن برای همه افراد به خصوص اشخاصی که چربی خون خیلی بالایی دارند ضرر دارد .

به خاطر اینکه گوشت شتر در خیلی از مناطق به شکل عمده و اصطلاحا فله ای توضیع می گردد ، اطلاع از سلامت و بهداشت آن بسیار مهم و الزامی  است.پس  باید زمان خرید آن توجه داشته باشید که شکل گوشت لزج، چسبنده و مترشح نباشد و عضلات سفت و دارای قوام طبیعی باشند. شما می توانید با خرید گوشت از فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر مرغوب ترین ها را تهیه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *