اخبار

راهنمای خرید گوشت گوساله

راهنمای خرید گوشت گوساله که بهتر است بدانید

گوشت قرمز یکی از مهم ترین منابع برآورده کننده پروتیئن در برنامه غذایی انسان است . گوشت گوساله و گوسفند دو منبع مهم تامین پروتیئن از دسته گوشت‌های قرمز هستند که در جامعه ما مصرف می شوند . البته گوشت گاو نیز هم یکی دیگر از منابع برطرف کننده نیاز به گوشت قرمز در دنیا است که در ایران آنچنان مورد علاقه مردم نیست.مدت زیادی است که گوشت گوساله به عنوان یکی از مطلوب ترین منابع پروتئین برای ما ، مخصوصا اشخاص ورزشکار و یا افرادی است که عملکرد جسمی زیادی دارند پیشنهاد می شود .اما برای خرید گوشت گوساله باید مواردی را بدانید. به همین علت ما در این مقاله راهنمای خرید گوشت گوساله را برایتان شرح داده ایم. با ما همراه باشید.
واقعیت این است که قسمت های فوقانی بدن گوساله مانند ” راسته ” و ” فیله” از بقیه قسمت های آن نافع تر هستند. این قسمت های بدن گوساله به مقدار کمتری چربی دارند و شامل پروتئین زیادتری هستند. مصرف این قسمت های گوشت گوساله حاوی این مزیت ها است.
حتما به این می اندیشید که خرید گوشت از قصابی هزینه زیادی دارد ، اما این امکان را دارید که برش هایی با هزینه کمتر را با پیشنهاد های بسیاری در مورد شیوه مصرف آن ها از قصابی بخرید.

نحوه خرید برش های کم هزینه گوشت گوساله

عناوینی مثل قلوه گاه و سرسینه امکان دارد برایتان رعب و وحشت ایجاد کند اما کم هزینه ترین بخش های این گوشت هستند. در هرصورت قصاب ها و سرآشپزهای کاردان اهمیت این بخش هایی که کمتر به آن ها توجه می شود را درک کرده و این را می دانند که این بخش های تقریبا کم هزینه در قیاس با بخش های پر هزینه مزه مطلوب تری دارند. اما این قسمت ها برای طبخ زمان زیادتری احتیاج دارند.
ماهیچه های عضوی از اندام های حیوانات است که در زمان حرکت آن ها را به کار می برند مانند ماهیچه های پا یا سرشانه که سفت ترین قسمت ها هستند اما از لحاظ هزینه مقرون و به صرفه بوده و مزه مطلوب تری هم دارند.
اکثر قصاب ها بدن تمام و کمال حیوان را می خرند . پس همیشه این بخش ها را در دسترس دارند . علاوه بر این در قصابی شما ناچار نیستید که گوشت های بسته بندی شده را بخرید و این امکان را دارید که دقیقا همان بخشی را که می خواهید سفارش دهید.

ما در اینجاد بعضی از بخش های کم هزینه و پر طرفدار را برایتان معرفی می کنیم.

گوشت سر سینه

گوشت سینه یکی از پر طرفدار ترین قسمت گوشت است که حتی از فیله گوساله هم بهتر است . این برش 700 گرمی برای 4 نفر اندازه است و هزینه مقرون و به صرفه ای دارد.

گوشت روی دنده

این بخش از زیر شکم تهیه می شود. قلوه گاه را می شود با هزینه خیلی کم بخرید اما نمی شود آن را بیشتر از اندازه متوسط پخت به این خاطر که در این صورت سفت می شود.

گوشت ران

این بخش گوشت پا است و اصولا با استخوان بریده می شود. می توان برش های آن را آب پز کرد یا در غذای سنتی به کار برد. گوشت این بخش شبیه ماهیچه است و الزامی است با مایعات زیاد و آرام آرام پخته شود.

راهنمای خرید گوشت گوساله

راهنمای خرید گوشت گوساله

گوشت قلوه گاه

یک برش استیکی که از بخش زیر شکم گاو برداشته می شود. این بخش از گوشت، به شکل چرخ کرده هم استفاده می شود.

گوشت کمر

گوشت کمر خیلی چربی کمی دارد اما در اکثر موارد برای تولید کالاهای فرآوری شده مانند کالباس خوب است.

گوشت سردست

این بخش را خرد کرده و طبخ کنید . این گوشت به بخش بالایی بدن گاو تعلق دارد. درست در زیر گردن.

گوشت بالای ران

این بخش هم مانند قلوه گاه ضخیم است و برای طبخ استیک های کم هزینه یا بریان کردن برای یک وعده نهار که خرج زیادی نداشته باشد در روز تعطیل خوب است. در صورتی که آن را خیلی کم حرارت دهید و زمانی که گوشت آن صورتی رنگ است مصرف کنید نرمتر است.

فرق انواع گوشت‌های قرمز

گوشت بره رنگ روشن و چربی کمی دارد و لطیف است، سریع می‌پزد و مزه خیلی مطلوبی دارد.این گوشت از اول اسفند تا اول تیرماه در بازار به سهولت یافت می‌شود؛ اما گوشت بره در ماه فروردین بسیار لطیف‌تر از گوشت بره ماه اسفند می باشد.
گوشت گوسفند دارای استخوان است و چربی آن هم در قیاس با چربی گوشت گاو یک به 10 است.
گوشت گوسفند به رنگ قرمز روشن است. در مهرماه و آ‌بان به وفور یافت می شود و از اول فروردین تا 15 اردیبهشت در بازار کمتر دیده می‌شود.
گوشت گوساله و گاو به رنگ قرمز پررنگ است و گوشت گوساله چربی کمی دارد. گوشت گوساله و گاو از در اخر بهار تا اول پاییز بیشتر دیده می شود.
به این خاطر که مزاج گوشت گوساله و گاو در قیاس با مزاج گوشت گوسفند سردتر است برخی بیشتر دوست دارند گوشت گوسفند استفاده کنند اما گوشت گاو کم هزینه تر از گوشت گوسفند است.
گوشت شتر تیره‌ است. مزاج این گوشت گرم می باشد و طعم شیرینی دارد . این گوشت به خاطر وجود میزان بسیاری کلسیم و فسفر برای افرادی که استخوان درد یا درد مفاصل دارند، خیلی خوب است و کارشناسان مصرف آن برای افراد بالای 60 سال با فاصله پیشنهاد می کنند.
استفاده این سبک گوشت به خصوص در صورتی که با سبزیجات پخته طبخ شود آرامش‌بخش است و سبب روان‌شدن ذهن می‌شود.
گوشت بز مزاج سردی دارد اما فاقد دنبه و چربی است و این به این معنی است که استفاده آن برای اشخاصی که چربی و فشار خون بالا دارند، خوب است.
گوشت بزغاله نرم و خوش مزه است اما گوشت بز بالغ مخصوصا بز ماده سفت است و دیر می پزد و کمی هم بوی بدی دارد. قیمت گوشت بز از گوشت شتر هم کم هزینه تر است.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر با ارائه انواع گوشت مرغوب به شما ضامن سلامتی شماست. با خرید گوشت از ما از راهنمای خرید ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *