اخبار

ماهی را با ماست نخورید

چرا می گویند ماهی را با ماست نخورید؟

امکان دارد استفاده همراه با هم برخی از مواد خوراکی بسیار خطرناک و زیان آور باشد. احتمالا شما هم تا اندازه ای مواد خوراکی که نمی توان آن ها را با هم استفاده کرد می شناسید اما این موضوع ، بحث بسیار وسیعی در حیطه تغذیه ای می باشد که ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر در این بخش تنها به دلایلی اشاره می کنیم که سبب می شوند ماهی را با ماست نخورید . پس با ما همراه باشید.

مضرات خوردن ماست و ماهی با هم

استفاده همراه با هم ماهی با ماست به این خاطر که اسید لاکتیکی که در ماست وجود دارد بر روی عصب پاراسمپاتیک تاثیر دارد و حالت لختی را در بدن ایجاد می کند مضر است . به این دلیل در استفاده خوراکی ها باهم باید هماهنگی آن ها با یکدیگر رعایت گردد .
بعضی از افراد هم به حساسیت غذایی خاصی مبتلا می باشند و استفاده ماهی و ماست باهم سبب پیدایش برخی بثورات پوستی برای آن ها می شود ، ماهی های پرورشی و انواع ماهی ها دیگر حاوی پروتئین لازم و ارزش غذایی زیادی هستند و همه آن ها شامل میزان زیادی ید و کلسیم هستند و لازم نیست با ماست یا دوغ مصرف شوند.
برخی از اشخاص میل کردن ماست یا دوغ با غذاهای شامل ماهی را رد می کنند و باور دارند که این ترکیب باعث نفخ و ناراحتی گوارش می شود که این بحث رابطه تنگاتنگی با وضعیت گوارش فرد مورد نظر دارد . بعضی ها در صورتی که ماهی را با دوغ یا ماست استفاده کنند علاو ه بر نفخ و اختلالات گوارشی دچار اسهال هم می شوند.
و بعضی دیگر به خاطر خوردن این دو ماده غذایی همراه با هم دچار سردی می شوند اما برخی هم با خوردن گوشت ماهی با ماست یا دوغ هیچ نوع عارضه ای را متحمل نمی شوند . پس هر شخصی باید با دقت به حالات و اوضاع دستگاه های بدن خود مخصوصا دستگاه گوارش خود نوع تغذیه اش را معین کند.
برخی از از افراد هم که دچار حساسیت غذایی هستند و ممکن است که با میل کردن این دو با هم بثورات پوستی بزنند . این مورد که قدیمی ها بر اساس تجربه می گفتند لک می زنی و این دو را با هم نخورید موضوع محرز شده ای در طب نیست و پیامدهای پوستی که بر اثر خوردن ماست وماهی به وجود می آید مرض جلدی است و بسیار خطرناک است.

ماهی را با ماست نخورید

ماهی را با ماست نخورید

پس از استفاده ماست درکنار ماهی خارش بر روی جلد حس می شود و کم کم سوزش در ناخن ها و زیر پوست به وجود می آید و پس از آن درون رگ ها اب سرد یا تیزابی در بخش های گوناگون بدن حس می شود و البته و این حس دایمی نیست و حالت رفت و برگشت دارد وحتی در قسمت های گوناگون سطح بدن لک های سفید به وجود می آید که درمانی برای آن پیدا نشده است.
همین طور امکان دارد که بعضی از بخش های سطح پوست در قسمت های پا تا مدتی سیاه رنگ شوند، اما پس از مدتی به شکل عادی باز می گردد. حساسیت پوستی به شکل دیگر وجود دارد که امکان دارد در بخش هایی از بدن ایجاد شود و در بعضی از موارد حساسیت در افراد به قدری زیاد می شود که سبب مرگ فرد می شود.
در هر حال ماهی و ماست هر دو طبع سرد دارند و امکان دارد که بعضی اشخاص که نسبت به سردی حساس هستند مشکلاتی که به آن سردی یا ثقل می گویند برای آن ها ایجاد شود مانند :سنگینی معده، دل درد، خواب آلودگی، افزایش ادرار، افزایش ترشحات دهان هنگام خواب و …
جهت بر طرف شدن این عوارض مصرف یه ماده غذایی گرم مثل چای نبات و یا چند عدد خرما بسیار نافع است و البته این مورد شایان ذکر است که خیلی از افراد ماهی و ماست را با هم استفاده می کنند اما برای آن ها مشکلی به وجود نمی آید به این خاطر که حساسیت ندارند.
پس برای استفاده ماهی باید توجه داشت که :
ــ ماهی به هیچ عنوان با ماست یا دوغ استفاده نشود.
ــ ماهی را همراه مصلحات آن مانند خرما، عسل، گردو، زنجبیل، ادویه جات گرم، ماهی به صورت شکم پر مصرف شود.
ــ استفاده ماهی در فصل تابستان و فصول گرم سال بهتر است.
ــ بهتر است ماهی برای ناهار استفاده شود و از استفاده آن در وعده شام خودداری گردد.
ــ اشخاصی که طبع سرد دارداز خوردن زیاد ماهی خودداری کنند.
ــ هیچ وقت همراه ماهی، آب نخورید.
ذکر این نکته ضروری است که کارشناسان تغذیه، استفاده ماهی با لیموترش را هم پیشنهاد می کنند به این خاطر که نه تنها لیمو طعم مطلوبی به گوشت ماهی می دهد بلکه ویتامین C که در آن موجود است سبب جذب بهترآهن ماهی می شود . البته باید دقت کنیم که استفاده میزان زیاد چاشنی هایی مانند لیموترش و سایر ترشی ها با ماهی به این خاطر که هر دو طبع سردی دارند مخصوصا برای افراد سرد مزاج پیشنهاد نمی شود . به این علت که باعث بی حالی، ضعف و هضم سخت غذا می شود، تشدیدکننده بیماری های سرد مانند روماتیسم، آلزایمر، افسردگی و… است.
در روایات اسلامی آورده شده است که در صورتی که ماهی را مخصوصا در شب زمان میل می کنید و با مصلحاتش مانند خرما، گردو، عسل، روغن بادام شیرین، کنجد، زنجبیل، آویشن یا به همراه ادویه جات با طبع گرم خورده نشود، چرا که از عوامل تشدیدکننده ام اس و سکته می باشند ؛ مطلوب ترین چاشنی ماهی، آب نارنج و سیر است که هم بسیار نافع است و هم طبع گرمی دارند.
همچنین استفاده باهم ماهی با تخم مرغ بسیار ضرر دارد ؛ طب سنتی، استفاده تخم مرغ و شیر و هر گوشت دیگری به همراه ماهی غدقن کرده است چرا که تولید سودا می کند و بر اخلاق افراد اثر منفی دارد و باعث تشدید بیماری های مزمن، افسردگی و یبوست می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *