اخبار

مزاج گوشت ها

مزاج گوشت ها و مصلحات آن ها

گوشت در رژیم غذایی ما خانواده های ایرانی مقام و مرتبه خاصی دارد. مواد خوراکی مفید بسیاری وجود دارد اما در این بین گوشت نقش با اهمیتی در سلامت ما بازی می کند و حذف آن از برنامه غذایی صدمات زیادی به بدن انسان می زند.
همه گوشت ها خصوصیاتی به نام گرمی و تری دارند ، به گوشت هایی که کمترین گرمی و تری را دارند سرد می گویند. حیواناتی که فعالیت بیشتری دارند ، چاق و جوان تر هستند دارای گوشت گرم تری هم هستند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که رنگ گوشت هم مشخص کننده دهنده مزاج آن است؛ به این معنی که هر چقدر گوشت تیره تر باشد مزاج گرمتری دارد. از بین حیواناتی که دارای گوشتی با مزاج گرم می باشند میتوان بز، گوسفند، شترمرغ، شتر، ، بلدرچین و میگو را نام برد.ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را جهت آشنایی شما با مزاج گوشت ها اماده کرده ایم . با ماهمراه باشید.

مزاج گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون سرشار از پروتئین می باشد، این گوشت منبع ویتامین B است و جهت پیشگیری از سرطان بسیار کاربرد دارد.به بهبود استخوان ها و سیستم ایمنی بدن مدد می رساند و چربی کمی دارد.مزاج این گوشت گرم و تر است و بهتر است که با گشنیز و سماق مصرف شود.

مزاج گوشت بلدرچین

بلدرچین هم دارای گوشتی با طبع گرم و خشک است و خوب است این گوشت را کباب نکنید و با روغن طبخ کنید.این گوشت به تندرستی و لطافت پوست مدد می رساند. سبب بهبود نیروی جنسی در بانوان می شود. گوشت بلدرچین در صورتی که به طور افراطی استفاده شود مسبب ایجاد سر درد می شود.
مزاج گوشت بلدرچین گرم و خشک است و خوب است که با روغن کنجد و زیتون، روغن بادام و آب انار استفاده شود.

مزاج گوشت ها

مزاج گوشت ها

طبع گوشت خروس

مزاج گوشت خروس گرم و خشک است. در صورتی که با سرکه، آبغوره و سکنجبین استفاده شود بهتر است.

طبع دل

مزاج دل گرم و خشک است . همراه با آن آویشن، زیره، فلفل و گلپر مصرف کنید . این خوراک را اول در روغن کنجد قرار دهید و سپس آن را کباب کنید.

طبع زبان

مزاج زبان گرم و تر می باشد. خوب است که آن با سرکه و یا گشنیز خشک، زیره و مرزه بپزید.

مزاج سیرابی

مزاج سیرابی سرد و خشک است و بهتر است که با گلپر، سرکه، مرزه، زنجبیل و دارچین مصرف شود.

مزاج گوشت شتر

مزاج گوشت شتر گرم و خشک است. در صورتی که می خواهید گوشت شتر استفاده کنید. بهتر است گوشت شتر جوان را خریداری کنید. چرا که مزاج بهتری دارد. زمان طبخ این گوشت از نمک و شوید، فلفل، سرکه و زیره بهره مند شوید .

مزاج گوشت بز

برای افرادی که مزاج پرحرارت دارند و فعالیت کمی دارند ، ورزش نمی کنند گوشت بز خوب است.و البته مصرف گوشت بز در فصل تابستان پیشنهاد می شود چرا که مزاج این گوشت سرد و خشک است. در کنار این گوشت از نمک، فلفل، پیاز، دارچین، زیره، بادام و خرما بهره مند شوید.

مزاج پاچه

مزاج پاچه گرم و تر است.این گوشت را باید همراه گلپر، سرکه، مرزه، زنجبیل و دارچین بپزید.

مزاج گوشت گاو

بعضی معتقدند که گوشت گاو سرد و سودازاست و با طبعشان هماهنگ نیست، گوشت گاو سنگین است اما مزاج سردی ندارد. تمامی گوشت‌های قرمز مانند گوشت گاو و گوساله مزاج گرمی دارند اما درجه حرارت آنها فرق دارد. علت آن که بعضی می‌گویند گوشت گاو سرد است این‌ است که گوشت گاو برای هضم انرژی زیادی از بدن و معده می گیرد و شاید بدن را دچار سردی کند. افرادی که تحرک زیاد و معده قوی دارند قادرند از همه انواع گوشت مصرف کنند و برخلاف آن اشخاصی که گوارش ضعیفی دارند خوب است بیش از حد گوشت گاو را مصرف نکنند و از گوشت‌های که هضم آن را به سهولت انجام می شود مانند گوشت مرغ و ماهی بهره مند شوند چرا که سبب سختی طحال ، واریس و سرطان می شود.مزاج گوشت گاو گرم و خشک است و بهتر است با دارچین، فلفل، زنجبیل، پیاز، سکنجبین، گلپر، سیر و زیره استفاده شود.

مزاج گوشت گوساله

مزاج گوشت گوساله گرم و تر است و بهتر است با گشنیز، سماق و مرزه استفاده شود.

طبع گوشت گوسفند

گوشت گوسفند مطلوب ترین نوع گوشت برای مزاج انسان است و برتر از آن گوشت بره‌ای است که کمتر از 6ماه است که به دنیا آمده است. توجه داشته باشید که بخش سردست یا راسته از قسمت ران بهتر است.به دستگاه گوارش آزار نمی رساند چرا که به سهولت هضم می شود. مزاج این گوشت گرم و تر است و بهتر است با گشنیز، سماق و مرزه مصرف شود.

مزاج گوشت مرغ محلی

گوشت مرغ محلی حاوی مزیت های زیادی است . این گوشت چاق کننده است ، اثر شگرفی در بهبود کارکرد مغز و معده های مرطوب دارد،سبب تصفیه پوست صورت و صدا می شود . جگر مرغ چاق کننده است و برای اشخاصی که به سوئهالضمه دچار هستند خوب نیست. در صورتی که بیماری های صفراوی و گرم دارید خوب است جوجه خروس به جای جوجه مرغ مصرف کنید چرا که چربی آن کمتر و در بدن به صفرا تبدیل نمی شود.مزاج این گوشت گرم و تراست و بهتر است با سکنجبین و ادویه جات گرم استفاده شود.

مزاج گوشت ماهی

مزاج ماهی ها به آب هایی که در آن معیشت دارند بسته است برای نمونه ماهی هایی که طبع سرد دارند که در آب های شور و اقیانوس زندگی می کنند.از آن سمت ماهی هایی مثل قزل آلا که در آب های شیرین زندگی می کنند مزاج معتدل تری دارند.
در صورتی که ماهی را به شکل کبابی مصرف کنید بهتر از سرخ کردن آن در روغن است چرا که روغن سرخ کردنی سبب تشنگی می شود و دفع آن از معده طولانی می شود. توجه داشته باشید که نوشیدن آب بلافاصله پس از مصرف ماهی سبب ایجاد بیماری های مضمن می شود و در صورتی که با شیر و تخم مرغ و گوشت بقیه حیوانات مصرف شود بسیار ضرر دارد.مزاج ماهی سرد و تر است. این خوراکی بهتر است با دنبه یا کنجد غذا را پخته و با زنجبیل، آویشن، عسل و ادویه جات گرم استفاده شود.

مزاج گوشت میگو

عکس بیشتر آبزیان که گوشتی با طبع سرد دارند ، میگو فرق دارد و حاوی گوشتی با طبع گرم است. پیشنهاد می شود اشخاصی که مشکلات سوءهاضمه دارند میگو را مصرف نکنند چرا که این حیوان دارای گوشتی سنگینی است. مزاج این گوشت گرم و تر است و بهتر است از سرکه، نعناع و سکنجبین برای پختن آن استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *