اخبار

مشخصات گوشت شترمرغ

مشخصات ظاهری گوشت شترمرغ

گوشت یکی منبع اصلی جهت فراهم کردن پروتئین، چربی واملاح معدنی مورد نیاز بدن می باشد. این ماده غذایی حاوی ویتامین هایی هم هست اما در حین طبخ برخی از آن ها از بین می روند. در کل دو دسته گوشت قرمز و گوشت سفید داریم . گوشت گوسفند، گوشت گاو،گوشت شتر، شترمرغ در دسته گوشت های قرمز و گوشت ماهی،گوشت میگو، گوشت مرغ، بوقلمون، کبک، بلدرچین و در دسته گوشت های سفید قرار دارند . گوشت قرمز حاوی میزان زیادی آهن است.
گوشت شترمرغ یكی از محصولات شترمرغ است كه امتیازات زیادی در قیاس با گوشت سایر دام ها دارد. به این خاطر كه اکثر مردم دوست دارند خوراکی های سالم تری را مصرف کنند ، این گوشت این امکان را دارد که جایگزین سایر مواد غذایی شود . به گونه ای كه گوشت شترمرغ ، گوشت قرمز برتر و گوشت قرن بیست و یكم شناخته شده است.ما در این مقاله مشخصات گوشت شتر مرغ را برایتان آورده ایم.با ما همراه باشید.

خصوصیات ظاهری

گوشت شترمرغ به رنگ قرمز است و مزه آن مثل گوشت گاو است . اما گوشت شترمرغ مثل گوشت پرندگان ترد است و این خصلت به خاطر وجود فیبرهای كوتاه در این گوشت هاست . این گوشت مزه منحصر به فردی دارد. از خصوصیت های خاص این گوشت سهولت تشخیص آن می باشد.
گوشت منجمد شده شتر‌مرغ به غیر از خصوصیات ظاهری گوشت تازه شترمرغ، الزامی است خصوصیات زیر را هم داشته باشد:
– بعد از باز شدن یخ ،‌ عضلات استحکام و صلابت طبیعی خود را داشته باشد و روی آن لیز و لزج نباشد.
– فاقد هرگونه اثر و علائم سوختگی متاثر از یخ زدگی و همین طور نشانه های كپك‌‌زدگی (لكه‌های رنگی ناشی از رشد قارچ) باشد. به شکل كاملاً یخ زده به‌دست استفاده کننده برسد.
– الزامی است گوشت شترمرغ قبل از انجماد حتما قطعه قطعه شود و لاشه كامل شترمرغ نباید منجمد شود.
-الزامی است گوشت چرخ شده تازه شترمرغ از گوشت تازه خنك شده شترمرغ (صفر تا 4 درجه سانتیگراد) آماده شود و خصوصیات زیر را داشته باشد:
1. الزامی است رنگ گوشت چرخ ‌شده به رنگ طبیعی بوده و فاقد هر تغییر رنگ غیرطبیعی باشد.
2. فاقد هرگونه بوی غیر طبیعی مثل بوی ترشیدگی یا تعفن باشد.
3. مصرف اندام‌هایی مثل طحال، ریه، مثانه، نخاع، بافت‌های غضروفی و غده‌ای، رگ و پی، چربی‌های صفاقی و… و اندام‌هایی كه از لحاظ دینی مانع دارد، در آماده سازی گوشت چرخ كرده قدغن است.

مشخصات گوشت شترمرغ

مشخصات گوشت شترمرغ

4. آماده سازی سنگدان چرخكرده شترمرغ، تنها دركشتارگاه‌‌های صنعتی دارای جواز که امكانات مورد نیاز برای بسته‌بندی و آرم گذاری آن با همین عنوان را دارند ، مانعی ندارد.
5. گوش شترمرغ تازه و یخ زده الزامی است در لایه های صحیح بسته‌بندی شود تا ویژگی های حسی- ظاهری و بقیه خصوصیات کالا را محارست نمایند و محصول را در مقابل آلودگی‌های میكروبی و بقیه مضرات و همین طور در مقابل تبخیر سطحی و خشك شدن نگهداری کند و از ورود مزه، بوی غیر طبیعی و بقیه عوامل خارجی مراقبت کند.
6. عدم وجود آب یا خون آبابه در درون بسته‌بندی گوشت و آلایش خوراكی شترمرغ تازه و یخ زده
7.الزامی است گوشت شترمرغ تازه و یخ زده در بسته‌های مناسب، دست نزده و حاوی علائم و آرم های لازم مربوط مانند قوانین ارائه شود.

گوشت شترمرغ حاوی۲ ـ ۱ درصد چربی است . مقدار هر کدام از ۳ نوع چربی اسیدهای چرب اشباع، اسیدهای چرب غیر اشباع یك ظرفیتی و چندظرفیتی به نسبت مناسب ۱/۳ در گوشت شتر مرغ وجود دارد . اسید لینولئیك در بدن انسان تولید نمی شود اما برای متابولیسم خیلی کاربردی است و در گوشت شترمرغ مقدار بسیار زیادی وجود دارد. اما با این وجود كلسترول گوشت شترمرغ در برابر سایر گوشت دام ها کم است. متوسط HDL (كلسترول خوب) در این گوشت بسیار زیاد است . مقدار L-كارنیتین آن در میان همه حیوانات اهلی بیشتر است و مقدار كراتین آن كه متابولیسم انرژیتیك قلب را بهتر می سازد هم خیلی زیاد است. میزان آهن موجود در گوشت شتر مرغ ۷/۳ میلی گرم در هر ۱۰۰ گرم است كه در بین گوشت بقیه دام ها بیشترین میزان است. به غیر از این گوشت شترمرغ حاوی مقدار زیادی از عناصری مثل روی و منیزیم است که کمتر به آن ها نیاز داریم.
این گوشت احتیاج بدن به ویتامین نیاسین را برآورده می کند و حاوی میزان بسیار زیادی ویتامین های A و C است که در سایر گوشت ها وجود ندارد، به غیر از این منبع بسیار خوبی برای ویتامین های ۱B و ۲B می باشد. این گوشت مطلوب ترین و اثر گذار ترین مراقب برای كلسترول است و برای اشخاص مبتلا به فشار خون بالا به خاطر سدیم خیلی کم عالی است.
حدودا ۳/۲ گوشت قابل خوردن شترمرغ از ۱۰ عضله اصلی قسمتی از ران ها کسب می شود. كه فیله ها و استیك های بزرگ را شکل می دهند.بخش زیادی از ماهیچه ها و گوشتی که امکان خوردن دارد در ساق ها و ران شترمرغ قرار دارد. گوشت لخم آن تقریبا ۶۳ ـ ۶۰ درصد لاشه را در بردارد . میزان خیلی کمی ضایعات در لاشه شترمرغ موجود است که این ضایعات هم در تولید سوسیس و كالباس به کار برده می شوند.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را برای آشنایی بیشتر شما با مشخصات گوشت شتر مرغ آماده کرده است شما می توانید با خرید فرآورده های گوشتی از گوشت سنتر مرغوب ترین ها را مصرف کنید و سلامت خود وخانواده تان را ضمانت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *