اخبار

مصرف تخم بلدرچین برای کودکان

چه زمانی و چه مقدار مصرف تخم بلدرچین برای کودکان مفید است؟

تخم بلدرچین حاوی میزای بسیار زیادی ویتامین A نهفته می باشد که سبب سلامت چشم ها و تقویت بینایی می شود. کارکرد آنتی اکسیدانی ویتامین آ به کم شدن دژنراسیون ماکولای چشم و جلوگیری از ارتقای آب مروارید مدد می رساند که همه این موارد سبب می شود شما زمان زیادتری بهتر ببینید.تخم بلدرچین در بردارنده خواص زیادی است مخصوصا برای کودکان. در ادامه این مطلب در خصوص مصرف تخم بلدرچین برای کودکان توضیح می دهیم . با ما همراه باشید.

خاصیت های تخم بلدرچین

-تقویت بینایی

همان طور که پیش تر ذکر کردیم به خاطر وجود ویتامین A در تخم بلدرچین این ماده غذایی سبب تقویت بینایی می شود.

-تحریک رشد

دقیقا مثل تخم مرغ،تخم بلدرچین نیز یک منبع سرشار از پروتئین در برنامه غذایی است که برای خیلی از کارکردهای بدن انسان مورد نیاز است. پروتئین هایی که در تخم بلدرچین وجود دارد به رشد و نمو طبیعی و سلامت بدن مدد می رساند.

-کم شدن فشار خون

پتاسیم و برخی دیگر از ماده ی معدنی در تخم بلدرچین وجود دارند. با این که تاثیرات محافظتی قلبی عروقی تخم بلدرچین همچنان در دست بررسی است اما بودن پتاسیم یعنی می تواند فشار خون را کاهش دهد. این ماده ی معدنی همین طور به عنوان گشادکننده ی عروق، کم کننده صدمه و استرس بر روی شریان ها و رگ های خونی معروف است. خوب است بدانید که میزان پتاسیم موجود در تخم بلدرچین خیلی بیشتر از تخم مرغ های معمولی می باشد.

-پاکسازی بدن

سم زدایی از بدن خیلی اهمیت دارد ؛ بالاخص در جهانی که پر از سموم و عناصر سنگین و آلودگی ها می باشد. بررسی ها مشخص کرده است که قرار دادن تخم بلدرچین ها به برنامه غذایی اشخاص می تواند به عنوان یک عنصر سم زدا کار کند و به پاکسازی عروق خونی و کم شدن سایز سنگ های کلیوی و کیسه صفرا کمک کند.

-جلوگیری از ابتلا بیماری های مزمن

وجود مواد معدنی و ریزمغذی های بسیار زیاد در این تخم مرغ های کوچک، و همین طور وجود ۶ گرم پروتئین در هر واحد، از آن یک منبع مطلوب برای به وجود اوردن روحیه و نشاط صبحگاهی ساخته است.
به این خاطر که بدن ما همیشه در خطر رادیکال های آزادِ که دلیل بیماری های مزمن و سرطان هستند قرار دارد ، آنتی اکسیدان ها از اجزای مهم برای تندرستی انسان ها محسوب می شوند.تخم بلدرچین پر از ویتامین های C و A است که به خنثی کردن این رادیکال های آزاد به جهت محارست و رشد سلامت بدن زیاد مدد می رساند.

-بهتر شدن آلرژی

تخم بلدرچین به شکل طبیعی حاوی میزان زیادی پروتئین اووموکوئید است که در بدن به عنوان یک ضد حساسیت طبیعی نقش بازی می کند . پس در صورتی که شما به احتقان، التهاب و سایر نشانه های حساسیت دچار هستید ، استفاده تخم بلدرچین به شما مدد می رساند تا به شکل طبیعی خود باز گردید.

-بالا بردن متابولیسم بدن

میزان کافی از ویتامین های گروه B که در تخم بلدرچین موجود است که به بالا رفتن کارکرد متابولیکی بدن با تنظیم کارکردهای آنزیمی و هورمونی مدد می رساند.

مصرف تخم بلدرچین برای کودکان

مصرف تخم بلدرچین برای کودکان

-بالا بردن سطح انرژی بدن

وجود پروتئین و مواد معدنی به مقدار لازم در تخم بلدرچین به بالا بردن سطح انرژی بدن کمک کرده و برای افرادی که حس وابستگی به کافئین به جهت برآورده کردن انرژی بدنشان دارد، بسیار مطلوب است.

فواید استفاده تخم بلدرچین برای کودکان

1.منبع سرشار از ویتامین‌ها و املاح
در اصل یکی از علت های مهمی که پزشکان اطفال استفاده تخم بلدرچین را برای کودکان پیشنهاد می کنند، بالا بودن مقدار ویتامین‌ها و املاح آن در قیاس با تخم مرغ است. زیاد بودن ویتامین‌ها و املاح هم با تقویت مقدار رشد و نمو در کودک رابطه دارد.

2.بهتر شدن سیستم ایمنی و حافظه
بررسی های علمی در حیطه تخم بلدرچین مشخص کرده است که می تواند مقدار قدرت دفاعی بدن را در مقابل میکروب‌ها افزایش دهد. به غیر از این که سبب بالا رفتن مقدار هموگلوبین و مدد به کم شدن ترکیبات سمی و فلزات سنگین در بدن کودک می شود.
همین طور باعث کنترل و تنظیم کارکرد کلیه‌ها، کبد و کیسه صفرای کودک هم می‌شود. بعضی از بررسی های علمی حتی معتقدند که استفاده منظم تخم بلدرچین در کودکان سبب بالا رفتن کارکردهای مغزی و مدد به تقویت و بهتر شدن حافظه شود. این کار با قیاس حافظه کودکانی که تخم بلدرچین مصرف می کنند و کودکانی که تخم مرغ مصرف کرده اند، بدست امده است.

3.تشکیل سلول‌های قرمز خون
عنصر آهن تاثیر بسزایی در شکل دهی صحیح سلول‌های قرمز خون دارد و تخم بلدرچین هم حاوی میزان زیادی از این عنصر است و به این شکل قادر است در شکل سلول‌های قرمز سالم خونی تاثیر گذار باشد.

4.پیشگیری بیماری‌های مزمن
بعضی از کارشناسان تغذیه معتقدند که استفاده منظم تخم بلدرچین در دوره طفولیت به خاطر این که سرشار از منبع غنی از عنصر پتاسیم است، این امکان را دارد که از پیدایش بیماری‌های قلبی و عروقی و بعضی از سرطان‌ها در دهه‌های بعدی زندگی تاثیر گذار باشد.

5.جلوگیری کننده از پیدایش بیماری آسم و سرفه‌های مزمن
تخم بلدرچین غنی شده از میزان زیادی مواد مغذی مهم مانند ویتامین‌ها و پروتئین با کیفیت است. پس با تقویت سیستم ایمنی از پیدایش بیماری‌های حساسیت زا و آلرژیک در کودکان به شکل فوق العاده ای جلوگیری می کند.

چه وقت و چه اندازه استفاده تخم بلدرچین برای کودکان خوب است؟

بعضی از کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند کودکان در تقریبا ۹ ماهگی می شود تخم بلدرچین البته زرده آن را مصرف کنند و از تقریبا سن ۱ تا ۳ سالگی استفاده ۱ عدد تخم بلدرچین در روز پیشنهاد می شود.
البته از سن ۳ تا ۷ سال می شود ۲ تا ۳ عدد تخم بلدرچین در روز با دقت به مقدار قدرت هضم و جذب بدن کودک برای او پیشنهاد می شود. این مقدار استفاده در سنین بالای ۷ سال امکان دارد به ۳ تا ۵ عدد در روز هم برسد.
توصیه مهم در مورد تخم بلدرچین
با دقت به اثر شگرفی که تخم بلدرچین در تندرستی و رشد و نمو کودک دارد، کارشناسان تغذیه پیشنهاد می‌کنند که می شود از تخم بلدرچین به عنوان یک جایگزین تخم مرغ در برنامه غذایی کودک استفاده کرد، بی این که دلواپس ضررهای آن برای کودک باشیم.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را آماده کرده است تا شما عزیزان با خواص تخم بلدرچین برای کودکان مطلع شوید . امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *