اخبار

مصرف گوشت بوقلمون برای خانم ها

با مصرف گوشت بوقلمون خانم ها سرحال تر می شوند

بوقلمون از نژاد قرقاولان است و بزرگ‌ترین و وزین ترین پرنده خانگی می باشد . این پرنده هر دو نوع گوشت سفید و قرمز را در بردارد . 65 درصد بوقلمون گوشت سفید و در قمست سینه و مابقی آن تیره و در قسمت ران‌ این پرنده است. هر کدام از این گوشت‌ها از لحاظ طعم باهم فرق دارند . گوشت سینه و بال‌ها سفید و بسیار خوشمزه اند و از لحاظ مزه مثل گوشت گوساله هستند و گوشت قرمز آن كه بیشتر در قسمت ران‌ها دیده می‌شود، خیلی نرم و مزه ای مثل گوشت پرندگان وحشی یا شكاری دارد. بیشتر بودن مقدار گوشت بخش های سینه و ران در قیاس به حجم استخوان و داشتن ضایعات كمتر در مقابل سایر گوشت‌ها خصوصیت مهم بوقلمون می باشد.گوشت بوقلمون بی پوست،چربی کمی دارد که برابر ۱ گرم چربی در هر ۳۰ گرم گوشت می باشد، پس افرادی که برنامه غذایی کم‏ چربی دارند، این امکان را دارند که بوقلمون را در برنامه غذایی خود جای دهند. در این مقاله ما برخی خواص مصرف گوشت بوقلمون برای خانم ها را بررسی می کنیم.با ما همراه باشید.
مقدار 150 گرم گوشت بوقلمون تقریبا نصف اسید فولیک لازمه ی روزانه بدن را فراهم می کند. همین طور منبع بسیار خوبی از پروتئین، سلنیوم، روی و پتاسیم و ویتامین‏ های B1 ، B3 ، B6 و B12 و اسید آمینه تریپتوفان می باشد.
بوقلمون سبب کاهش کلسترول بد خون می شود و موجب آرامش و سرحالی می شود ، همچنین از بروز سرطان پیشگیری می‏کند، سبب ازدیاد ترشح هورمون تستوسترون می شود و سیستم ایمنی را تقویت می‏کند.
گوشت سفید و بی پوست بوقلمون، یک خوراکی با پروتئین زیاد و چربی کم است. افرادی که رژیم غذاهای کم چرب دارند ، ‏قادرند از بخش سفید گوشت بوقلمون مصرف نمایند.
حال هر کدام از تاثیرات مفید گوشت بوقلمون برای تندرستی بدن را به شکل مجرا برای شما شرح می دهیم.
– کم شدن کلسترول بد خون:
بخش سفید‏تر گوشت بوقلمون در صورتی که فاقد پوست باشد، حاوی مقدار چربی، چربی اشباع و کلسترول کمتری نسبت به گوشت مرغ و گاو است.
– پیشگیری از سرطان:
اسید آمینه تریپتوفان جهت کارکرد سلول‏های T نیاز است. سلول‏های T گونه ای از سلول‏های سیستم ایمنی بدن می باشند که سلول‏های سرطانی را نابود می کنند . در نبود تریپتوفان، سلول T فعال می‏میرند.
– به وجود آوردن آرامش و سرحالی:
ناقلین عصبی از اسیدهای آمینه شکل می‏گیرند و ناقل عصبی به اسم “سروتونین” از اسید آمینه تریپتوفان شکل گرفته است. سروتونین سبب سرحالی و آرامش برای بدن می‏ شود. پس استفاده خوراک هایی مانند بوقلمون سبب سرحالی می ‏شود.

مصرف گوشت بوقلمون برای خانم ها

مصرف گوشت بوقلمون برای خانم ها

در یک تحقیق، به ۱۵ بانویی که سابقه ی مبتلا شدن به افسردگی داشتند، دو نوع ترکیب اسید آمینه‏‏ای دادند. یک ترکیب دارای اسید آمینه تریپتوفان بود و دیگری فاقد این ترکیب بود. پس از استفاده ترکیب بی تریپتوفان، ۱۰ نفر از این بانوان ‏ به نشانه های افسردگی موقتی، اما قابل توجه مبتلا شدند . اما پس از استفاده ترکیب دارای اسید آمینه تریپتوفان هیچ گونه تغییری در روحیه و حالت روانی بانوانی که ترکیب تریپتوفان را مصرف کردند دیده نشد.
– تقویت سیستم ایمنی بدن
شواهد بسیاری موجود است که نشان می‏دهد اسیدآمینه تریپتوفان، نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن به عهده دارد. یک بررسی بر موش‏ها نشان داد که متابولیت‏های تریپتوفان (مولکول‏های ناشی از تجزیه تریپتوفان در بدن) تاثیر داروهایی را دارند که جهت کم شدن نشان های بیماری ام اس به کار برده می‏شوند.
– افزایش هورمون تستوسترون
پروتئین ای که در گوشت بوقلمونی موجود است به شکل طبیعی و بی بهره گیری از مواد شیمیایی و هورمونی پرورش داده شده است، مقدار هورمون تستوسترون را در بدن آقایان، به اندازه خوبی حفظ می کند. اما هورمون‏هایی که در پرورش بوقلمون‏ های صنعتی به کار برده می‏شوند، سبب ازدیاد تولید هورمون استروژن (هورمون زنانه) شده و هورمون تستوترون را کم می کنند.
نقصان پروتئین در رژیم غذایی مردان سالخورده، سبب به زیاد شدن گلوبولین باند شده و باعث کم شدن هورمون جنسی و کاهش کارکرد هورمون تستوسترون می‏شود. کم شدن تاثیر تستوسترون سبب کاهش کارکرد جنسی و توده عضلانی و گلبول‏ های قرمز خون می‏شود و در انتها پوکی استخوان را پدید می آورد.
– رفع کم‏خوابی
اسید آمینه تریپتوفان تاثیر بسزایی در راحت تر خوابیدن دارند و سبب بهتر شدن خواب در مبتلایان به ‏اختلالات خواب می ‏شود.

نکات مهم

۱- گوشت بوقلمون حاوی اسید آمینه پورین می باشد پس الزامی است افراد مبتلا به نقرس آن را به مقدار بسیار کمی استفاده کنند.
۲- گوشت بوقلمون حاوی مقدار اندکی اگزالات می باشد. پس الزامی است مبتلایان به سنگ کلیه اگزالاتی، بسیار کم از این گوشت مصرف کنند.
۳- بوقلمون‏هایی که به شکل طبیعی و ارگانیک پرورش داده می‏شوند، هیچ نوع هورمون و آنتی بیوتیکی در بدنشان وجد ندارند.
۴- تقریبا همه چربی بوقلمون در پوست آن وجود دارد. همین طور گوشت تیره رنگ آن چربی زیادتری نسبت به گوشت ‏سفید آن دارد. پس پیش از طبخ گوشت بوقلمون، همه پوست آن را جدا کنید.
بهترین طریقه طبخ بوقلمون
در صورتی که قصد دارید غذای سالمی را با بوقلمون تهیه کنید، پیشنهاد می‌شود بوقلمون را به شکل بخارپز یا كبابی استفاده كنید. این راه پختن بهتر از سرخ كردن است.
چند بار در هفته بوقلمون بخوریم؟
پیشنهاد می‌شود تمامی افراد سالم در رژیم غذایی روزانه‌ خود گونه های مختلف منابع پروتئینی و گوشت‌های را قرار دهند. گذشته از سلیقه و ذائقه غذایی فرق آنچنانی بین گوشت مرغ و بوقلمون نیست. در کل به خانم‌ها پیشنهاد می شود در برنامه غذایی خود این گوشت‌ را قرار دهند و مردان هم سه یا چهار بار در هفته از گوشت سفید بوقلمون استفاده کنند.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر گوشت بوقلمون ارگانیک را به شما عزیزان ارائه می کند. ما در گوشت سنتر بهترین ها را برای فراهم آورده ایم . شما می توانید در صورت عدم رضایت خرید از گوشت سنتر آن را مرجوع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *