اخبار

مضرات خوردن کتف وبال مرغ

آیا مضرات خوردن کتف و بال مرغ را میدانید؟

احتمالا در مورد زیان های بال کبابی، غذای پرطرفدار در حال حاضر مخصوصا برای خانم‌ها اطلاع دارید.ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را آماده کرده ایم تا شما را از مضرات خوردن کتف وبال مرغ مطلع سازیم.
از لحاظ تغذیه‌ای، استفاده بال و گردن مرغ به خاطر وجود چربی‌های اشباع شده ای در آن وجود دارد،‌ زیان آور است و الزامی است تا جایی که ممکن است چربی‌هایی که به بدن مرغ دیده می شود جدا کنید اما از نظر بهداشت موادغذایی، مصرف بال و گردن مرغ هیچ مانعی ندارند.

زیان های کتف و بال مرغ

-خوردن بال مرغ و کیست سینه زنان
به عقیده کارشناسان مرغ های صنعتی که برای رشد هورمون به آن ها تزریق می شود در بردارنده میزان بسیار زیادی چربی مخصوصا در قسمت بال هستند، پس پیشنهاد می شود تمامی افراد، مخصوصا خانم ها از مرغ های هورمونی و بال مرغ مصرف نکنند چرا که چربی مرغ های هورمونی برای تحریک رشد کیست های پستان موثر هستند .
-کیست رحم و تخمدان
از پیامدهای استفاده کتف و بال مرغ برای زنان پیدایش کیست رحم و تخمدان است و دلیل آن را هورمون های تزریقی به گوشت مرغ می باشد.
-تجمع مواد سمی و شیمیایی در بال مرغ
برای خوردن بال و گردن مرغ محتاط باشید چرا که بسیاری از مواد شیمیایی و مواد سمی‌که در جهان بیرون از بدن شما موجود هستند در بال مرغ جمع شده اند و شما با مصرف این بخش خوشمزه مرغ، به بیماری‌ های مختلفی دچار می شوید . به این خاطر باید برای مصرف بال و گردن احتیاط کرد که اصولا مواد شیمیایی و مواد سمی‌در چربی حل می‌شوند و بسیاری از بیماری‌هایی که هم اکنون در کشور ما توسعه یافته اند مانند بیماری‌های قلبی و عروقی متاثر از افزایش چربی خون یا افزایش چربی LDLنانجیب است که از راه چربی‌های حیوانی انتقال می یابد.
-انتقال آنتی بیوتیک مرغ به انسان
معمولا در بسیاری از مرغداری ها به پرندگان آنتی بیوتیک می دهند ، آنتی بیوتیک ها پرندگان را در برابر بیماری ها محافظت می کند و همین طور سبب می گردد زودتر وزن بگیرند و رشد کنند. زمانی که به مرغ آنتی بیوتیک تزریق می شود باید 5 تا 14 روز از کشتار آن جلوگیری شود اما این مورد رعایت نمی شود و در خیلی از مرغداری ها چند ساعت پیش از کشتار مرغ به آن آنتی بیوتیک می دهند.پس مقداری از این دارو ها، دربدن مرغ مانده است و با استفاده آن به بدن فرد استفاده کننده انتقال می یابد.

مضرات خوردن کتف وبال مرغ

مضرات خوردن کتف وبال مرغ

-افزایش کلسترول بدن
کتف و بال مرغ حاوی کلسترول خیلی زیادی هستند که قادر هستند سبب بالا رفتن کلسترول بدن شما شود و سلامت شما را تهدید کنند ، پس ما به شما پیشنهاد می کنیم که در صورتی که با بیماری های قلبی و بالا بودن کلسترول خون در گیر هستید که به هیچ عنوان گوشت کتف و بال مرغ را مصرف نکنید.
-بالا رفتن وزن
همان طور که قبلا گفتیم بال مرغ حاوی چربی خیلی زیادی است به این خاطر استفاده بیش از حد آن امکان دارد سبب بالا رفتن وزن و همین طور کبد چرب شود پس اگر سلامتی بدن تان برایتان مهم است مراقب باشید استفاده کت و بال مرغ را تا جایی که امکان دارد از رژیم غذایی خود حذف کنید.
دلیل لذیذ و خوش طعم بودن بال مرغ، میزا چربی زیادی است که در آن‌ جمع شده است .کارشناسان می گویند گردن مرغ هم محل عبور بسیاری از بافت‌های اعصاب است و خیلی از غدد لنفاوی در گردن قرار دارد که این‌ها امکان دارد موجبات انتقال برخی از ترکیب‌ها را ایجاد کند.که برای انسان زیان آور است و پیشنهاد می‌شود که خانم‌ها و دخترخانم‌ها این دو قسمت را مصرف نکنند.
-ابتلا به اختلالات گوارشی
استفاده کتف مرغ سبب تهدید سلامت بدن شما می شود و شما به اختلالات گوارشی مبتلا می شوید .
افزایش موهای زائد و لکه های پوستی:
پیامد دیگر مصرف کتف و بال برای بانوان افزایش موهای زائد بدن آن ها مخصوصا صورت است و دلیل آن هم تزریق هورمون های گوناگون به گوشت مرغ است که سبب می گردد هورمون های بدن زنان بهم بریزند و باعث افزایش موی زائد آن ها شود و برای آقایان هم امکان دارد باعث پیدایش جوش و لک های پوستی خیلی شدید شود.
-اختلال در دوران قاعدگی
قبلا هم این مورد را ذکر کردیم که به گوشت مرغ هورمون های بسیار متفاوتی تزریق می شود و این هورمون ها سبب اختلال هورمون های در بدن انسان می شوند برای بانوان بر دوره قاعدگی تاثیر گذاشته و باعث نامنظم شدن آن می شوند . همین طور اثر این هورمون ها به اندازه ای است که امکان دارد در فرایند بارداری یک خانم هم مشکل ایجاد نماید.
با توجه نکاتی که برای شما ذکر کردیم ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا جایی که امکان دارد از مرغ های کم چرب و لاغر مصرف کنید تا مقدار چربی بدن آنها کمتر باشد و همین طور اینکه مرغ های لاغر و کم چرب احتمالا هورمونی به آنها تزریق نشده است.وزن مناسب پس از کشتار مرغ باید تقریبا ۱۲۰۰ تا ۱۹۰۰ گرم باشد. مرغ‌هایی که نه خیلی کوچک هستند و نه خیلی بزرگ، انتخاب خوبی هستند. مرغ‌های خیلی کوچک در بازار به مرغ‌های پنچری یا بیمار مشهور اند اما در کشور های دیگر این‌طور نیست و مرغ‌های کوچک گران قیمت هستند و برای جوجه‌کباب استفاده می‌شوند. اصولا زمانی که بازار فروش مرغ خوب نباشد، مرغدار کشتار مرغ را به تعویق می‌اندازد و مرغ بزرگ می‌شود اما کیفیت و مزه گوشت مرغ‌های درشت آنچنان مناسب نیست. در انتها توصیه ما به شما این است که تلاش کنید استفاده کتف و بال مرغ را به کمترین میزان ممکن برسانید تا سلامت بدنتان تهدید نشود.
ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر انواع گوشت قرمز و سفید را با تضمین کیفیت برای شما عزیزان مهیا کرده ایم. با خرید از ما ضامن سلامتی خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *