اخبار

مقایسه گوشت پرندگان مختلف

خواص و مزایای گوشت پرندگان مختلف

در حال حاضر به خاطر رشد و توسعه کشور در حیطه پرورش دام و پرندگان ، به غیر از گوشت گوسفند ، گاو و مرغ، گوشت های دیگری مانند گوشت شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین هم در دسترس اشخاص است. اما متاسفانه بعضی از افراد به خاطر عادت یا به علت عدم شناخت از اینگونه گوشت ها از خرید و استفاده آن ها خودداری می کنند. ما در مطلب می خواهیم به مقایسه گوشت پرندگان مختلف بپردازیم . با ما همراه باشید.

گوشت شترمرغ

گوشت شترمرغ در دسته گوشت های قرمز قرار دارد و از نظر ارزش غذایی در دسته کم چرب ترین و سالم ترین های گوشت قرمز قرار دارد. گوشت شترمرغ حاوی مزیت های زیادی است.
1- گوشت شترمرغ کالری، کلسترول و چربی خیلی کمتری در مقایسه با گوشت مرغ و بوقلمون دارد.
2- گوشت شترمرغ برای اشخاصی که قصد دارند از برنامه غذایی لاغری استفاده کنند بهترین انتخاب است چرا که به جز چربی کم، مزیت سیرکنندگی دارد.
3- اسیدهای چرب غیراشباع که در گوشت شترمرغ وجود دارند 30 درصد همه اسیدهای چرب را شکل می دهد.
4- این گوشت به خاطر اینکه حاوی اسید چرب امگا-3 زیادی است مطلوب ترین نوع گوشت برای اشخاص پیر و بیماران قلبی و عروقی است.
5- گوشت شترمرغ به خاطر وجود سدیم خیلی کم برای بیماران فشار خونی مناسب است.
6- این گوشت همین طور حاوی پروتئین و آهن خیلی زیادی است، پس استفاده آن به اشخاص کم خون و زنان باردار پیشنهاد می شود.
7- گوشت شترمرغ حاوی مقدار بسیار زیادی از املاحی مانند روی و منیزیم است.
8- همچنین این گوشت خیلی ترد بوده و هضم آن به راحتی امکان پذیر است.

گوشت بلدرچین

گوشت بلدرچین خیلی خوشمزه ، خوش طعم و نیروبخش است. به خاطر اینکه این پرنده فعالیت و تحرک زیادی دارد ماده ای به اسم گلیکوژن در ماهیچه های این پرنده زیادتر از بقیه پرندگان ساخته می شود که این امر گوشت بلدرچین را بسیار دلچسب و خوش طعم کرده است. گوشت بلدرچین حاوی مزیت های زیادی است.
1- مقدار چربی موجود در گوشت بلدرچین خیلی کم است.
2- پروتئین موجود در گوشت بلدرچین خیلی زیاد و انواع اسیدهای آمینه نادر در گوشت بلدرچین موجود هستند.
3- این گوشت حاوی از نیاسین، فسفر، مس، روی، آهن، سلنیوم و سرشار از ویتامین های B1، B2 و B6 است.
4- گوشت بلدرچین به خاطر مزیت های زیادی که دارد برای درمان بیماری هایی مانند آسم، تشنج، فشار خون بالا، ضعف اعصاب و ناراحتی های روانی و همین طور بی خوابی بسیار خوب است.
5- استفاده گوشت این پرنده به اشخاص پیر و سالخورده به خاطر بازگشت سلامتی و شادابی روحی و جسمی بسیار پیشنهاد می شود.
6- به غیر از مزیت فراوان گوشت بلدرچین، تخم بلدرچین هم حاوی فسفر، آهن، ویتامین B1 و B2 و منبع بسیار مطلوبی از همه ویتامین ها به غیر از ویتامین C می باشد. به این خاطر به تخم بلدرچین بمب ویتامین می گویند.
7- تخم بلدرچین کلسترول کمی در قیاس با تخم مرغ معمولی دارد و ترکیبات مغذی این تخم قادرند سبب دفع مواد رادیواکتیو، فلزات سنگین نظیر سرب و جیوه و مواد زاید از بدن شود.
8- استفاده با هم تخم وگوشت بلدرچین باعث تنظیم دستگاه عصبی، قلب و گوارش می شود.

مقایسه گوشت پرندگان مختلف

مقایسه گوشت پرندگان مختلف

گوشت بوقلمون

موردی که سبب متفاوت شدن گوشت بوقلمون از بقیه گوشت ها می شود این است که این پرنده حاوی هر دو نوع گوشت سفید و قرمز در بدن خود می باشد . به گونه ای که 65 درصد گوشت بوقلمون در قسمت سینه، سفید و 35 درصد آن قرمز و در قسمت ران ها قرار دارد. مورد شایان ذکر این است که طعم و مزه هر کدام از بخش های گوشت بوقلمون متفاوت است. برای نمونه گوشت سینه وبال ها سفید و خوشمزه و از لحاظ طعم مثل گوشت گوساله است و گوشت ران های آن قرمز و خیلی نرم و مزه ای مثل گوشت پرندگان شکاری دارد. گوشت بوقلمون هم حاوی مزیت ها و خواص زیادی است.
1- گوشت بوقلمون منبع بسیار مطلوبی از ویتامین های B1، A، B3، B6، B12 و املاحی مانند سلنیوم، منیزیم، مس، آهن، روی، پتانسیم و اسید آمینه تریپتوفان می باشد.
2- استفاده گوشت بوقلمون جهت بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن مخصوصا در فصل سرما، بسیار پیشنهاد می شود و علت آن غنی بودن این گوشت از ویتامین A است.
3- این گوشت در قیاس با بقیه گوشت ها استخوان و ضایعات کمتری دارد.
4- گوشت بوقلمون حاوی پروتئین زیاد ، حداقل چربی اشباع، کمترین مقدار کلسترول است و چربی بین بافتی ندارد.
5- گوشت این پرنده به خاطر بافت فشرده اش زمان پختن حجم خود را از دست نمی دهد.
6- اسید آمینه تریپتوفان موجود در گوشت بوقلمون باعث زیاد تر شدن ترشح سروتونین شده و این امر سبب شادابی، آرامش در اشخاص و موجب بهتر شدن خواب می شود و همین طور اسید آمینه ای که در گوشت بوقلمون وجود دارد از جمع شدن سرب و جیوه در بدن پیشگیری کرده و سموم را از بدن دفع می کند.
7- گوشت بوقلمون حاوی آهن زیادی است و استفاده آن به بانوان های باردار و کودکان پیشنهاد می شود.
8- گوشت بوقلمون مانع از ابتلا به پوکی استخوان می شود و همین طور باعث افزایش گلبول قرمز خون می گردد.

فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر گوشت انواع پرندگان را به شکل کاملا بهداشتی برای شما عزیزان آماده کرده است تا از مزیت های هریک بهره مند شوید . با خرید اینترنتی از گوشت سنتر بی خروج از منزل بهترین مواد اولیه برای طبخ غذا را به خانه خوب بیاورید وضامن سلامتی خود و خانواده تان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *