اخبار

نکات مهم مصرف میگو

نکاتی که هنگام مصرف میگو حتما باید بدانید

میگوها سرشار است از پروتئینی که کیفیت مطلوبی دارد و در کنار آن کالری کمی هم دارد . میگو ها در بردارنده اسیدهای چرب مورد نیاز مثل اسیدهای چرب اُمگا-3 هستند. از طرفی هم فراهم کننده‌ی میزان لازم از مواد معدنی مثل سلنیوم، آهن، روی، فسفر و منیزیم و همین طور ویتامین‌هایی مانند D، B12 و نیاسین مورد نیاز بدن هستند .فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر قصد دارد در این مقاله نکات مهم مصرف میگو را برای شما ذکر کند. تا انتهای مقاله با ما باشید.

اثر میگو بر بدن انسان

ویتامین B12
میگو حاوی میزان بسیار مطلوبی از ویتامین B12 است که به کاهش سطح خونی هموسیستئین که یکی از عوامل بااهمیت در ابتلا بیماری‌های قلبی- عروقی است، کمک می‌کند. به جز این اسیدهای چرب اُمگا-3 میگو به خاطر وجود خواص ضدالتهابی و توانائی در پیشگیری از شکل گیری لخته‌ی خون، این امکان را دارند که در جلوگیری از ابتلا بیماری‌های قلبی اثر گذار باشند. همین طور این اسیدهای چرب با اثر بر جریان‌های الکتریکی قلب قادرند به جلوگیری از آریتمی‌های قلبی (بی‌نظمی ضربان‌های قلب) مدد رسانند. از دیگر اثرات اسیدهای چرب اُمگا-3 (هم با منشأ گیاهی و هم با منشأ جانوری)، اثر احتمالی آن‌ها در کم شدن فشارخون بالا است.

سلنیوم
میگو سرشار از سلنیوم است. برآیند بررسی ها بر حیوانات معلوم کرده است که رابطه معکوسی میان دریافت سلنیوم و پیدایش سرطان وجود دارد. به این معنی که با بالا رفتن میزان استفاده منابع غذایی در بردارنده سلنیوم، احتمال پیدایش سرطان در حیوانات کاهش می یابد ، چرا که سلنیوم برای عملکرد درست برخی ترکیبات بدن که به جهت غیرفعال کردن مواد زیان آور و سرطان‌زا استفاده می شوند لازم است، پس اگر کمبود سلنیوم وجود داشته باشد ، مولکول‌های سرطان‌زا غیرفعال نمی شوند و سبب صدمه زدن به سلول‌های بدن می‌شوند.

اسیدهای چرب
اسیدهای چرب مهم و لازم برای بدن در غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو وجود دارند که احتمالاً قادرند در کاهش زوال عقل در ارتباط با بالا رفتن سن اثر گذار باشند. همین طور مشاهده شده اشخاصی که در رژیم غذایی خود از منابع غذایی سرشار اسیدهای چرب امگا-6 مثل گوشت‌های قرمز و روغن‌های گیاهی ذرت، بادام زمینی، گل‌رنگ و آفتابگردان نسبت به منابع غذایی اسیدهای چرب امگا-3 مانند ماهی، میگو، روغن‌های گیاهی مثل کلزا یا بزرک و مغزهایی مثل گردو بیشتر بهره مند می شوند ، نه فقط به طرف صدمات التهابی حرکت می کنند ، بلکه زمینه‌ی رخ داد افسردگی هم در آن‌ها زیاد تر است. پس این گونه استنباط می شود که رژیم‌های غذایی سرشار از اسیدهای چرب اُمگا-3، احتمالاً قادرند حالات روحی را بهبود بخشند و در کاهش افسردگی موثر باشند . به این خاطر توصیه می‌شود منابع غذایی آن مخصوصا منابع دریایی را حداقل 3 بار در هفته استفاده کنید.

نکات مهم مصرف میگو

نکات مهم مصرف میگو

واقعیتی در مورد چربی میگو

بیشتر اشخاص در مورد نوع و میزان چربی میگو تردید دارند . خوب است بدانید میران چربی که در میگو وجود دارد کم است، اما حاوی میزان چشمگیری کلسترول است. به این خاطر برخی اشخاص مخصوصا آن‌هایی که کلسترول خون زیادی دارند، امکان دارد از خوردن میگو خودداری کنند.

موارد مهم برای استفاده میگو

– حساسیت یا آلرژی غذایی:
به این خاطر که ماهی و میگو در دسته مواد غذایی حساسیت‌زا (آلرژن) قرار دارند ، استفاده آن‌ها در اشخاصی که سابقه آلرژی یا حساسیت غذایی دارند و یا مستعد آن هستند ، باید بر اساس نظر پزشک و متخصص تغذیه انجام شود . همین طور توصیه می‌شود این اشخاص برای اطلاع بیشتر از نشانه‌های حساسیت غذایی، با کارشناس این حیطه مشورت کنند.
-پورین‌ها و بیماری‌های مرتبط با اسید اوریک:
میگو حاوی موادی به اسم پورین است که امکان دارد در بدن به اسیداوریک تبدیل شود . جمع شدن زیادتر از حد پورین‌ها و اسیداوریک هم در بدن سبب شدید شدن عوارض بیماری‌هایی مثل نقرس و سنگ کلیه می‌شود. به این خاطر بهتر است بیماران کلیوی یا بیماران مبتلا به نقرس، استفاده از میگو را به حداقل برسانند یا از استفاده آن خودداری کنند.

نکات مهم

خوب است بدانید اسیدهای چرب امگا-3 در کنار وجود خاصیت های مفید برای بدن، از لحاظ ساختمانی خیلی حساس اند و این امکان را دارند که به سهولت اکسید و به مواد زیان آور مبدل شوند، پس بهتر است در کنار با منابع غذایی دارای مواد آنتی اکسیدان (ضد اکسید شدن) مثل منابع غذایی ویتامین C مثل مرکبات، سبزی‌های برگی تازه و منابع غذایی ویتامین E مثل انواع جوانه‌ها استفاده شوند. لطفا از استفاده خود سر مکمل اسیدهای چرب اُمگا-3 بی تجویز پزشک یا متخصص تغذیه، خودداری نمایید.

خرید و نگه‌داری میگو

– خرید:
* به خاطر اینکه میگو فسادپذیری بالای دارد ، حتماً این موجود دریایی را از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید.
* در صورتی که میگوی تازه را برای خرید برمی گزینید ، سر آن را در سریع ترین زمان ممکن جدا کنید (چرا که نخستین بخشی است که در میگو فاسد می‌شود).
* میگوهای تازه بدن سفتی دارد که به پوسته‌ی آن‌ها وصل است.
* پوسته‌ی میگوها باید بی هیچ لکه و خال سیاهی باشد (چرا که این لکه‌ها علامت فساد میگو هستند).
برای باز شدن یخ میگو آن را در یک کاسه‌ی آب سرد یا داخل یخچال بگذارید. هیج وقت آن را در دمای اتاق قرار ندهید یا با ماکروویو یخ‌ آن را باز نکنید، چرا که این امر سبب از بین رفتن رطوبت و مواد مقوی میگو می‌شود.
* نباید پوسته‌ی میگوها به رنگ زرد باشد یا مثل شن باشد (این علائم نشان دهنده افزودن مواد شیمیائی به جهت سفید کردن پوسته‌ی میگو است).
* در صورتی که میگوی منجمد خریداری می کنید ، حتماً به نشانه پروانه‌ی بهداشتی، تاریخ تولید و انقضاء آن دقت نمایید.
* میگوی با کیفیت و خوب باید بوی آب نمک ملایم (بوی آب دریا) داشته باشد. حتماً پیش از خرید، میگوها را بو کنید و اگر بوی نامطبوعی داشتند از خرید آن‌ها صرف نظر کنید.
– نگه‌داری:
به این خاطر که مواد غذایی مثل ماهی و میگو نسبت به دما خیلی حساس اند، مورد با اهمیت در خصوص نگه‌داری آن‌ها، سرد نگه‌داشتن آن‌ها است، پس:
* پس از خرید میگو یا دیگر غذاهای دریایی، در سریع ترین زمان ممکن آن‌ها را در یخچال قرار دهید.
* در صورتی که میگو از وقت خرید تا رسیدن به یخچال امکان دارد زمان زیادی در خودرو بماند، یک کُلمن پر از یخ در خودرو داشته باشید تا میگوها سرد بماند و فاسد نشود .
* معمولاً دمای اکثر یخچال‌های خانگی تاحدی بالاتر از دمای مناسب برای نگه‌داری غذاهای دریایی است. یک شیوه راحت برای کسب دمای مناسب، بسته‌بندی صحیح و گذاشتن آن‌ها در یک ظرف پر یخ و قرار دادن آن در سردترین نقطه یخچال است. پس از آن برای حفظ سرمای ظرف، در طی روز 1 تا 2 بار یخ آن را تعویض نمایید. با این شیوه میگو به مدت 1 تا 2 روز در یخچال امکان نگه‌داری دارد ، اما در اسرع وقت باید استفاده شود.
* برای نگه‌داری با زمان زیاد ، آن را به به طور صحیح بسته بندی کنید و حداکثر تا یک ماه در سردترین نقطه فریزر نگه‌داری کنید.
با خرید اینترنتی انواع گوشت سفید و گوشت قرمز از فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر با کیفیت ترین و به صرفه ترین مواد پروتئینی را تهیه کنید و سلامت خود را تضمین کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *