اخبار

گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون و خواص و فواید قابل توجهی که در آن نهفته است

بوقلمون پرنده ای با اندام درشت از دسته ماکیان سانان با نژاد ها و انواع مختلفی در همه دنیا هستند. بیشتر نژاد های بوقلمون ها دارای ریشی آویزان در پایین نوک و یک برآمدگی گوشتی در بالای نوک خود هستند. زمانی که این پرنده استرس پیدا می کند یا حالت هیجانی می یابد پوست برهنه قسمت گلو و سرش از خاکستری به رنگ های قرمز، سفید و آبی تغییر می کنند. به این خاطر در زبان فارسی آن را بوقلمون می نامند.
مادر فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر در این مطلب قصد داریم در خصوص خواص گوشت بوقلمون با شما حرف بزنیم و این مورد را خاطر نشان کنیم که چه رخ دادهایی سبب زیان آور شدن گوشت بوقلمون ها می شود و ما از استفاده افراطی آن باز می دارد.
گوشت بوقلمون در قیاس با بقیه گوشت پرندگان هم مزیت های بسیار زیادی دارد و هم به خاطر این مزایا هزینه زیادتری را هم در بر دارد . استفاده گوشت بوقلمون در سرزمین های اروپایی خیلی بیشتر از ایران است. گوشت بوقلمون در بیشتر مرغ فروشی ها به شکل ران یا سینه بسته بندی شده موجود است. همین طور محصولات فراوری شده ای مثل سوسیس، کالباس، همبرگر و … از گوشت این پرنده تولید می شود.

انواع گوشت بوقلمون

بوقلمون ها شامل دو نوع گوشت سفید و قرمز در بدن خود می باشد، گوشت قسمت سینه و بال های پرنده سفید و گوشت قسمت ران پرنده قرمز است به گونه ای که تقریبا 65 درصد بدن بوقلمون را گوشت سفید و 35 درصد مانده آن را گوشت قرمز شکل داده است. گوشت سفید بوقلمون حاوی میزان بسیاری چربی و کالری است و طعم آن مثل طعم گوشت گوساله است و اما گوشت قرمز بوقلمون حاوی میزان زیادی پروتئین است که از نظر مزه مثل گوشت پرندگان وحشی و شکاری است.
گوشت بوقلمون به این خاطر که به شکل کامل پخته شود و پیامدهای در ارتباط به منتقل کردن بیماری ها و میکروب ها در آن رفع شود ، باید دمای پخت آن به 75 درجه برسد و این دما باید تمام به همه لایه های درونی گوشت راه پیدا کند.
به خاطر ذخیره شدن چربی های زیان آور در پوست بوقلمون، با تفکیک کردن پوست آن می شود غذایی خوشمزه و سالم تهیه کرد.

گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون

مقدار کالری موجود در گوشت بوقلمون

بر اساس آمار های بدست آمده در هر 100 گرم گوشت بوقلمون 30 درصد ویتامین B6، 16 درصد ویتامین B12، 6 درصد آهن، 7 درصد منیزیم، 103 میلی گرم سدیم، 239 میلی گرم پتاسیم وجود دارد، به غیر از این مواد انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند کولین، نیاسین، سلنیوم و روی در گوشت بوقلمون موجود است که پس از مصرف گوشت بوقلمون، اثر این گوشت را بر سلامتی خود می بینیم.
گوشت بوقلمون حاوی ۱11 کیلوکالر ی انرژی،۱٫۲ میلی گرم روی،۴۹ میلی گرم سدیم،۲۹۳ میلی گرم پتاسیم،
۲۰۶ میلی گرم فسفر،۲۸ میلی گرم منیزیم،۱٫۲ میلی گرم آهن،۱۰ میلی گرم کلسیم،۸ میکرو گرم ویتامین B-9،
۰٫۶ میلی گرم ویتامین B-6،۰٫۷ میلی گرم ویتامین B-5،۶٫۶ میلی گرم ویتامین B-3،٫‍۱ 1/0میلی گرم ویتامین B-2،۲۴٫۶ گرم پروتئین،۰٫۷ گرم چربی می باشد.

خواص درمانی گوشت بوقلمون

1-درمان کم خونی
به خاطر وجود میزان بسیار زیاد آهن در گوشت بوقلمون، این گوشت منبع بسیار مطلوبی برای برطرف کم خونی محسوب می شود.

2- ضد افسردگی
اسید آمینه ای به اسم تریپتوفان در گوشت بوقلمون موجود است که این اسید آمینه سبب فعال شدن و ترشح سروتونین در مغز می شود، سروتونین سبب ایجاد حس خوشحالی و شادی می شود و مطلوب ترین ماده برای درمان افسردگی محسوب می شود .

3- بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن
به خاط وجود گونه های مختلف آنتی اکسیدان ها مانند B6 و B12 در گوشت بوقلمون و همین طور وجود اسید آمینه تریپتوفان، این گوشت منبع بسیار مطلوبی جهت بهبود سیستم ایمنی بدن و مقابله با انواع بیماری ها به حساب می آید .

4- پیشگیری و بهبود بیماری MS و بیماری های قلبی و عروقی
بوقلمون حاوی انواع ویتامین B از جمله B1/B3/B6/B12به مقدار 7 میلی گرم در 100 گرم می باشد که برای پیشگیری از بیماری MS نافع است . همین طور به خاطر وجود امگا 3 زیاد در این گوشت ، به باز شدن عروق و بهتر شدن جریان خون در قلب مدد می رساند.

آیا گوشت بوقلمون چاق کننده است؟

گوشت بوقلمون بر عکس گوشت گوسفند  و گاو چربی اشباع شده خیلی کمتری دارد و استفاده به میزان لازم آن نه فقط چاق کننده نیست، بلکه به تنظیم متابولیسم بدن و تعادل یافتن وزن کمک می کند.
بوقلمون ها هم در مزرعه و به شکل سنتی پرورش پیدا می کنند و هم شکل صنعتی و دسته جمعی، در شکل سنتی به خاطر اینکه بوقلمون ها تحرک زیادتری دارند و از خوراک های طبیعی استفاده می کنند پس از گوشت لذیذ تری برخوردار هستند و حاوی چربی کمتری هم هستند اما در شکل صنعتی به خاطر تزریق هورمون و آب به بدن پرنده برای چاق تر شدن آن، مقدار کلسترول بد در گوشت به مقدار زیادی افزایش می یابد.
حالت سومی از گوشت بوقلمون هم موجود است و آن محصولات فراوری شده آن است که حاوی انواع سوسیس ها، کالباس ها و همبرگر ها است. علت مهم ماندگاری بلند مدت انواع فست فود ها وجود سدیم نیتریت درآن ها است. سدیم نیتریت اضافه شده به این مواد با آمینو اسید هایی که در گوشت بوقلمون وجود دارند واکنش داده و سبب ساخت ماده ای بنام ان-نیترو می شود که ماده ای سرطان زاست و استفاده پی در پی و بلند مدت این فست فود ها مسبب ایجاد سرطان های روده، معده و مری خواهند شد.
در انتها به این نتیجه می رسیم که نه فقط گوشت بوقلمون بلکه هر ماده خوراکی را اگر به صورت افراطی استفاده کنیم، سبب بروز مشکلات شدید گوارشی، کبدی، کلیوی و قلبی می شود. پس برای داشتن یک برنامه غذایی سالم باید مخلوطی از انواع مواد غذایی نافع را استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *