اخبار

۹ خاصیت گوشت بلدرچین

9 خاصیت معجزه آسا گوشت بلدرچین

مزیت ها و اثرات مفید گوشت بلدرچین بسیار زیاد هستند. در طب سنتی اسلام، امتیازات فراوانی را برای بلدرچین بر شمرده اند ، برای مثال بر اساس گفته عبدالملک بن زهر اندلسی ” گوشت بلدرچین لذیذ و خوش مزه است و هم برای اشخاص سالم و هم برای افرادی که به بیماری مبتلا هستند نافع است؛ این گوشت سبب خرد شدن سنگ کلیه و مثانه می شود. “و همین طور به فرموده انطاکی “گوشت بلدرچین مقوی است و بدن را چاق می کند. فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر این مقاله را آماده کرده است تا شما عزیزان با 9 خاصیت گوشت بلدرچین آشنا شوید و به مصرف هرچه بیشتر این گوشت ترغیب شوید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.
بلدرچین پرنده ای است با ویژگی پرندگان وحشی شکاری و پر فعالیت ، ناچار باید در شرایطی پرورش پیدا کند که بتواند جست وخیز و پرواز داشته باشد. هر چه قدر ماهیچه در طی زندگی خود بیشتر کار کند گوشت آن هم خوشمزه تر است (مثل ران مرغ، دم ماهی، ران حیوانات شکاری و گوسفند و همین طور سینه پرندگان وحشی).
در اصل، کارکرد و جست و خیز بسیار در بلدرچین ها، سبب زیاد شدن ذخیره گلیکوژن در بافت های ماهیچه ای آن ها می شود که این امر سبب می شود گوشت این پرنده مثل پرندگان شکاری، خیلی خوشمزه شود، و به این خاطر است که گوشت حیوانات وحشی مانند نشخوار کنندگان آهو، گوزن، بُزکوهی و .. و یا پرندگانی مثل قرقاول، کبک، تیهو، دراج و بلدرچین بسیار خوشمزه است و بخش هایی از بدن آن ها خیلی لذیذ است.
‎یکی دیگر امتیازات گوشت بلدرچین این است که پس از پختن به خاطر اینکه در این گوشت سلول های پیچیده پیوندی موجود است با پخته یا بریان شدن به هیچ عنوان از هم نمی پاشد و پرنده شکل اصلی خود را تماما حفظ می کند و در مهمانی ها، سفره را بسیار شکیل جلوه می دهد.

خواص گوشت بلدرچین

1.حفاظت از پوست

گوشت بلدرچین نه تنها در بردارنده ویتامین A و ویتامین B است، بلکه حاوی ویتامین E هم هست. ویتامین E که در گوشت بلدرچین موجود است مانند ویتامینی که در میوه ها و سبزی ها وجود دارد ، قادر است که سبب پیشگیری از پیری زودرس شود. به غیر از این ، ویتامین E که در گوشت بلدرچین وجود دارد برای ترمیم پوست هم کاربرد دارد.

2.نیرو بخشی و بهبود استخوان ها

گوشت بلدرچین حاوی فسفر و کلسیم می باشد.، این دو ماده مقوی، مزیت های بسیاری برای سلامت استخوان ها دارند. پس، ما قادر هستیم با استفاده از گوشت بلدرچین، از مبتلا شدن به مشکلات استخوانی مثل پوکی استخوان پیشگیری کنیم. دقت کنید که فقدان کلسیم و فسفر در بدن، تاثیر بسزایی در ایجاد پوکی استخوان دارد.

۹ خاصیت گوشت بلدرچین

۹ خاصیت گوشت بلدرچین

3.بر طرف کردن مشکلات تنفسی

یکی از با اهمیت ترین امتیازات گوشت بلدرچین، تاثیر مثبت و اثر گذار آن در حیطه رفع مشکلات تنفسی است. پژوهشگران اظهار دارند که استفاده گوشت بلدرچین قادر است به برطرف شدن این مشکلات کمک کند: آسم، توبرکلوزیس و دیستروفی عروقی.

4.بازسازی بافت های بدن

از دیگر مزیت های مصرف گوشت بلدرچین، بازسازی بافت های صدمه دیده در بدن است. پروتئینی که در گوشت بلدرچین موجود است می تواند سبب ترمیم برخی از بافت ها و سلول ها در ناخن ها، موها و پوست شود و همین طور سبب ساخت میزان بیشتری از هورمون ها و آنزیم ها را در بدن شود.

5.بهبود عملکرد سیستم ایمنی

در صورتی که گوشت بلدرچین را به شکل منظم استفاده شود، ترکیبات مقوی داخل این گوشت قادرند سیستم ایمنی را بهبود بخشند. پژوهشگران اظهار دارند که بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن از این راه ابتلا به بیماری ها را تا اندازه زیادی کاهش می دهد. به غیر از این، سیستم ایمنی مستحکم قادر است باکتری ها و انگل هایی که احتمالا به بدن ورود می یابند را به طور مطلوب از بین ببرد.

6.محارست از سلامت قلب

پروتئینی که در گوشت بلدرچین موجود است این امکان را دارد که سطح کلسترول بد خون را در بدن پایدار کند. به این خاطر است که کارشناسان، مصرف گوشت بلدرچین را برای مراقبت از سلامت قلب پیشنهاد می کنند. البته دقت داشته باشید که برای استفاده از مزیت های گوشت بلدرچین برای قلب، نباید این گوشت را با روغن های اشباع طبخ نمایید.

7.پیشگیری و درمان کم خونی

آهنی که در گوشت بلدرچین وجود دارد با فقدان خون در بدن و حتی بیماری کم خونی مبارزه می کند. این آهن قادر است ساخت هموگلوبین و اریتروسیت ها را در بدن بهبود بخشد که در انتها مشکل فقدان خون در بدن را رفع می کند.

8.فراهم کردن انرژی بدن

گوشت بلدرچین در بردارنده ویتامین B2 است که قادر است کربوهیدرات ها را به قند تبدیل کند. این قندها هم به عنوان ماده انرژی زا در بدن به کار برده می شوند.

9.برطرف کردن مشکلات گوارشی

زمانی که دستگاه گوارش مختل می شود، روند هضم و جذب مواد خوراکی هم صدمه می بیند و احتمال ایجاد مشکلات گوناگون در بدن زیاد می شود. با این همه، بررسی های علمی معلوم کرده است که استفاده گوشت بلدرچین به شکل منظم قادر است خیلی از این دشواری ها را رفع کند و دستگاه گوارشی را در حالت مطلوب قرار بدهد.

مواردی در خصوص خرید و نگهداری بلدرچین

-گوشت خام بلدرچین در یخچال برای 2 روز، و گوشت پخته آن حداکثر 3 روز امکان نگهداری دارد.
-به جهت خرید گوشت بلدرچین نخست از موعد انقضای آن مطمئن شوید.
-الزامی است گوشت تازه بلدرچین بی بو، تمیز و فاقد پر باشد و بهتر است در اولین فرصت بعد از خرید، برای استفاده آماده شود.
-در صورتی که نمی خواهید بلدرچین را تا 2 روز بعد از خرید مصرف کنید، آن را منجمد کنید. برای این کار بهتر است آن را با همان بسته بندی زمان خرید درون فویل قرار دهید و یا این که در کیسه فریزر بگذارید و هوای داخل آن را به طور کامل خارج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *