اخبار, دسته‌بندی نشده

خواص پای بوقلمون

آشنایی با خواص پای بوقلمون و مزیت های دارویی آن

با اینکه اکثر اشخاص به خاطر ماهیت خاص پای بوقلمون مایل نیستند آن را استفاده کنند. اما خواص پای بوقلمون باعث شده که این ماده غذایی با اهمیت به برنامه غذایی هفتگی برخی ورود یابد.
پای بوقلمون با کلسیم و ویتامین D زیاد آن مشهور است. با این طبقه بندی می شود مزیت های بسیار زیادی را از این گوشت عنوان کرد. با مصرف گوشت بوقلمون دسته ای از ویتامین ها و مواد معدنی به شما عرضه می شود اما پای بوقلمون هم به مراتب حاوی مزیت های با ارزش و نادری است.

آشنایی با خواص پای بوقلمون

بوقلمون ماده خوراکی مجلسی است و اصولا در عیدها و مجالس ویژه ای سرو می شود. برای آماده کردن بوقلمون زمان زیادی گذاشته می شود. برای نمونه در فرهنگ امریکایی و ملل خیلی ها در روز شکرگذاری برای پخت بوقلمون اقدام می کنند.

-بهتر شدن عملکرد سیستم ایمنی بدن

همه ما آگاه هستیم این مواد غذایی قسمت زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن ما وارد می کند که خیلی باارزش هستند و به همان اندازه هم اثر گذاری در بهتر شدن عملکرد سیستم ایمنی بدن دارند. مواد معدنی در جلوگیری از بیماری ها، درمان و کنترل آن ها موثر است. به این خاطر به طور مستقیم بر سیستم ایمنی بدن اثر می گذارند. مزیت های پای بوقلمون در این بحث با مزیت های شیر یکسان است. مس، کلسیم، منیزیم، فسفر و روی از مواد نافعی هستند که در پای بوقلمون موجودند.

-اثر مستقیم بر روی پوست

کاربرد دارویی پای بوقلمون برای ساخت کلاژن برای پوست انکار نشدنی است. این خوراکی با فراهم کردن کلاژن قادر است از پیری زود رس جلوگیری کند و پوست را با نشاط نگه دارد. همین طور قسمت مرده سلول های پوست با استفاده پای بوقلمون ترمیم خواهند شد . در اصل باید به این مورد دقت داشت که مزیت های پای بوقلمون با کرم های لایه بردار قابل مقایسه نیست.

-درمان سریع زخم ها

بافت های صدمه دیده در بدن با استفاده از پای بوقلمون سریعا بازسازی می شوند. در پای بوقلمون مقدار زیادی از پروتئین، کلاژن و آلبومین موجود است. به این خاطر به درمان و بهتر شدن زخم کمک می کند . در صورتی که این زخم ها در برآیند عفونت و باکتری به وجود آمده باشند ، رشد باکتری با زیاد شدن گلبول های سفید کنترل می شود.

خواص پای بوقلمون

خواص پای بوقلمون

-زیاد شدن قدرت مفاصل

فقدان کلسیم در بدن پیامدهای ناگواری را در پی دارد . مزیت های پای بوقلمون سبب بهبود استخوان ها می شود. برای بدست آوردن استخوان های مستحکم الزامی است استفاده پای بوقلمون را پی در پی ادامه دهید.

-کم شدن فشار خون

مصرف پای بوقلمون سبب تنظیم فشار خون می شود. این مورد با کم شدن سطح رنین پلاسما رخ می دهد. این گوشت حاوی پتاسیم است و این بحث در کنترل فشار خون نقش مهمی دارد.
خوب است در این اوقات به جای مصرف سدیم و افزایش فشار خون، پتاسیم را به جای استفاده کنید . غذاهای پرنمک و شور را کنار گذاشته و این طور از مزیت های پای بوقلمون استفاده کنید.

-لثه های سالم

ژلاتین ویژه ای که در زمان پختن پای بوقلمون از آن بدست می آید ، نقش زیادی در سلامت لثه دارد. اسید آمینه و مواد معدنی که در بافت پروتئینی پای بوقلمون موجود است برای حفظ سلامت لثه استفاده می شود.

-رفع کننده مشکلات گوارشی

پای بوقلمون به عنوان یک داروی مهم برای مسائل گوارشی است . برای استفاده از این مزیت، خوب است پای بوقلمون را در سوپ استفاده کنید و سپس از آبی که پای بوقلمون در آن پخته شده، بخورید. این مورد برای افرادی که نمی توانند پای بوقلمون را بخورند، بسیار مفید است. به این خاطر که در این حالت با استفاده سوپ پای بوقلمون از بقیه مزیت های آن استفاده می کند.

-سلامت ناخن ها

ریشه خیلی از کمبود ها و استحکام نداشتن ناخن ها به نقصان کلسیم ارتباط دارد. کلاژنی که در پای بوقلمون موجود است با اثر ترمیمی خود به حفظ و سلامت ناخن ها مدد می رساند. ژلاتینی که در پای بوقلمون موجوداست امکانات با اهمیتی برای سلامت ناخن ها عرضه می کند.

-بالانس هورمون ها در بدن را در پی دارد

وقتی که شما فقدان روی در بدن رو به رو می شوید ، نمی شود انتظار داشت سطح منظم و متعادلی از هورمون را در بدن وجود داشته باشد. مزیت پای بوقلمون این است که روی مورد نیاز بدن شما را به شما ارائه داده و امکان بالانس هورمون ها را در بدن برقرار می سازد. به غیر از این ویتامین روی موجود در پای بوقلمون، چربی های سالم بوقلمون به طور مستقیم بر کار کرد غدد بدن اثر می گذارند.

-کاهش استرس

اسید آمینه ای که در پای بوقلمون موجود است سبب کم شدن استرس می شود. اسم این اسید آمینه، آرژنین می باشد.

-درمان روماتیسم

با به خاطر اوردن مزیت چسبناکی پای بوقلمون می شود انتظار کنترل بیماری روماتیسم و حتی درمان آن را از پای بوقلمون داشت. پای بوقلمون جهت پیشگیری از شکستن استخوان و درمان روماتیسم مواد هیدروکسی پاتیت دارد.

-درمان سرماخوردگی

یکی دیگر از خواص پای بوقلمون ارتباط آن با درمان سرماخوردگی است. لزجی بافت پای بوقلمون باعث بیرون کشیدن خلط سینه و درمان سرفه می شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که این مزیت پای بوقلمون از خیلی شبیه به خواص عسل است. در صورتی که به دنبال درمان طبیعی سرفه و سرماخوردگی هستید، حتماً از این شیوه بی دردسر و کم زحمت استفاده کنید. ضمن اینکه شما این امکان را دارید که با استفاده مرتب پای بوقلمون خود را در مقابل بسیاری از بیماری ها مانند سرماخوردگی مقاوم سازید و از ابتلا به بیماری ها ممانعت به عمل آورید.
فروشگاه اینترنی گوشت سنتر این مطلب را آماده کرده است تا شما عزیزان با خواص پای بوقلمون اشنا شوید . امیدواریم که برایتان مفید واقع شود.

2 فکر در مورد “ خواص پای بوقلمون

  1. عاطی منتظر گفت:

    اووووه مای گاد چقد خوب،ما بوقلمون خریدیم میخواستیم پاهاشو بندازیم دور ،اما با خوندن این مطلب نظرم عوض شد😊👌👌👌

    1. عموقصاب گفت:

      🌺

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *