اخبار

دلایل حساسیت به گوشت شتر

دلایل حساسیت به گوشت شتر و درمان آن

حساسیت به گوشت شتر جز حساسیت غذایی و حساسیت به گوشت قرمز محسوب می گردد . بر اساس گزارش‌ های کسب شده ، تقریبا ۵ درصد از کودکان و ۴ درصد از بزرگسالان آمریکایی به یکی از حساسیت های غذایی دچار هستند. با اینکه حساسیت غذایی اکثرا به تخم‌مرغ، گندم، سویا، مغزهای خام، شیر و ماهی نشان داده می شود، اما امکان دارد به سایر مواد غذایی هم، مثل گوشت قرمز، حساسیت نشان داده شود.
زمانی که برای خرید گوشت قرمز به بعضی از قصابی‌ها یا سوپر گوشت ها می رویم در بین گونه های مختلف گوشت گاو، گوساله ،گوسفند و گوشت شتر رو به رو می‌شویم. گوشت شتر از لحاظ هزینه با گوشت گاو فرق زیادی ندارد و از نظر ظاهر هم مثل گوشت گوسفند و گاو است.
گوشت شتر كالری خیلی زیادی دارد که همین بالا بودن کالری سبب شده است که گوشت شتر نیروی بدن و استقامت را بالا ببرد .پیشنهاد می‌شود كه زنان باردار و شیرده، دانش‌آموزان، ورزشكاران و افراد پیر حتما خوردن گوشت شتر را در برنامه غذایی خود قرار دهند. خصوصیت مهم گوشت شتر که سبب تمایز آن در قیاس با دیگر گوشت‌ها شده است ، نبود مواد هورمونی و آنتی‌بیوتیك در آن است به این خاطر كه این حیوان در طبیعت به طور آزادانه و به دور از پرورش دامی بزرگ می شود این مواد در آن وجود ندارند . همین طور بودن مواد طعم‌دهنده و عطر دارد در گوشت این حیوان سبب برانگیختن و ترشح غدد بزاقی و شیره معده می شود و نیروی جذب افزایش می یابد.

دلیل حساسیت به گوشت شتر

حساسیت به پروتئین در گوشت قرمز زمانی ایجاد می شود که سیستم ایمنی، پروتئین گوشت قرمز را با عوامل تخریب گر اشتباه بگیرد و آن را به‌ نام این عوامل بشناسد . در پی آن گونه ای آنتی‌بادی به‌ اسم ایمونوگلوبولین E یا IgE در عکس العمل به این پروتئین ایجاد می گردد که مختص این پروتئین می شود . پس زمانی که شخص مجدد گوشت قرمز میل می کند ، IgE برای این پروتئین همان عکس العمل را نشان می‌دهد و عناصر شیمیایی ویِژه ای را در عکس العمل به آن رها می کند که در انتها نشانه های متاثر از عکس العمل آلرژیک را ایجاد می کنند.

نشانه های حساسیت به گوشت شتر

نشانه های حساسیت به پروتئین گوشت قرمز اصولا با سپری شدن چند دقیقه تا یک ساعت پس از استفاده گوشت قرمز یا ماده غذایی در بردارنده آن نشان داده می‌شوند. کهیر، متداول ترین نشانه حساسیت به پروتئین گوشت قرمز است، اما نشانه های پوستی متاثر از این حساسیت امکان دارد کمتر باشند و به طور بثورات پوستی پیرامون دهان یا صورت پیدا شوند. نشانه های این حساسیت در دستگاه گوارش هم معمولا مثل حالت‌ تهوع استفراغ نمایان می شوند . در زمان های رویارویی با عکس المعل حساسیت شدید، شخص با تنگی نفس، سرفه و تغییر صدا رو به رو می‌شود. برخی متخصصان اظهار دارند ، اشخاصی که ساعت‌ها بعد از استفاده گوشت قرمز با نشانه های حساسیت رو به رو می‌شوند، اصولا به کربوهیدراتی که در گوشت قرمز وجود دارد حساسیت دارند ، نه به پروتئین موجود در آن.

حساسیت غذایی چیست؟

حساسیت غذایی حالات وِیژه بدنی است که به سیستم ایمنی بدن مرتبط است. شناسایی آن بسیار مهم است چرا که با شناسایی درست و پیدا کردن شیوه های کمکی و تصمیم برای برطرف کردن و کنترل آن می شود عوارض متاثر از حساسیت های غذایی را کم کرد . حساسیت های غذایی حالاتی است که شخص نسبت به ترکیبات غذایی ویژه ای مثل پروئیین ها آلرژی می یابد و عکس العمل سیستم ایمنی به شکل کم یا شدید خواهد بود که حتی امکان دارد سبب حمله های آنافیلاکتیک شود و در آخر سبب مرگ شود.
حساسیت زا های غذایی آنتی ژن ها، پروتیین ها یا مولکول های بزرگی هستند که در غذا وجود دارند و سیستم دفاعی بدن نسبت به آنها عکس العمل نشان می دهد. ایمونوگلوبین E به مواد خارجی عکس العمل نشان می دهد تا بدن از آن ها پاک شود . نشانه های حساسیت غذایی به شکل عطسه، خارش، استفراغ، تهوع، سردرد، انقباض عضلات، آسم نمایان می شود.

دو سبک حساسیت غذایی داریم:

– آلرژی فوری
– آلرژی تاخیری

حساسیت فوری بی وقفه بعد از چند دقیقه نمایان می شوند و اصولا از سبک مخاطره آمیز و قوی هستند اما حساسیت های تاخیری تا ۴۸ ساعت بعد از استفاده حساسیت های غذایی نمایان می شوند.

شناسایی حساسیت به پروتئین گوشت

شناسایی حساسیت به پروتئین گوشت قرمز اصولا بر مبنای سابقه بالینی فرد یا بررسی زنجیره رخ دادهایی که سبب به تحریک کردن عکس العمل آلرژیک شده است، صورت می‌گیرد. این حساسیت را می شود با آزمایش خون یا تست پوستی متداول تایید کرد. در آزمایش خون، سطح IgE نسبت به پروتئین گوشت قرمز بررسی شده تا شرایط آنتی‌بادی‌های آلرژیک در بدن معلوم شود. در تست پوستی متداول هم سطح پوست را خراش می دهند و میزان کمی از آلرژنی که مد نظر است را بر آن قرار می‌دهند تا عکس العمل احتمالی را بررسی کنند.

درمان حساسیت گوشت شتر

کنار گذاشتن ماده غذایی حساسیت زا بعد از شناسایی و استفاده از یک برنامه غذایی بسنده و هماهنگ با احتیاجات جهت درمان به کار برده می شود. آموزش اهمیت خیلی زیادی در درمان حساسیت غذایی دارد. علم تغذیه شخص نسبت به ماده غذایی حساسیت زا و یا منابع غذایی که درون آن امکان دارد ماده غذایی حساسیت زا وجود داشته باشد بسیار مهم است. مطالعه برچسب های غذایی در گزینش منابع غذایی خیلی اهمیت دارد، چرا که با آگاهی از ترکیبات آن می شود مواد حساسیت زای آن را شناخت و با استفاده غذای مناسب ایمنی مورد نیاز را برآورده کرد.

درمان حساسیت به پروتئین گوشت قرمز، عدم استفاده گوشت قرمز و همه غذاهایی است که گوشت قرمز دارند. در صورتی که به‌ شکل تصادفی با گوشت قرمز تماس داشتید، آنتی‌هیستامین‌هایی مثل بنادریل قادرند عکس المعمل موضعی مثل بثورات پوستی را درمان نمایند. در صورتی که عکس المعل سیستمیک و شدیدی رخ دهد، الزامی است اپی‌نفرین تزریقی به بدن شخص مورد نظر برسد. اگر از این داروی تزریقی استفاده شد ، الزامی است شخص بیمار جهت درمان های تکمیلی به بیمارستان انتقال داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *