اخبار

مسمومیت ناشی از مصرف میگو

مسمومیت غذایی ناشی از مصرف میگو

میگو یکی از مشهور ترین و لذیذ ترین غذاهای دریایی است که در مجالس سرو می‌شود. اما مسمومیت غذایی متاثر از استفاده میگو بحث بسیار رایجی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد مسمومیت ناشی از میگو صحبت کنیم . تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.
میگو غذایی است که دوستداران بسیاری دارد به این خاطر که بسیار لذیذ و خوش طعم است و یکی از دوست داشتنی ترین غذاها در مجالس محسوب می شود. میگو یکی از رایج ترین مواردی است که سبب مسمومیت غذایی در بین انسان ها می شود . این موضوع وقتی اتفاق می افتد که میگو تحت تأثیر و یا آلوده به بعضی از میکروارگانیسم ها باشد و یا وقتی که مقدار زیادی از مواد شیمیایی در بدن این موجود دریایی موجود باشد.
میگو در آب شیرین و همین طور آب دریا پیدا می‌شود. شرکت های بسیاری وجود دارند که به جای صید میگو از دریا و سرمایه گذاری در صنعت ماهیگیری، در حوضچه‌های پرورش میگو برای پرورش آن اقدام می‌کنند. این حوضچه‌ها در بردارنده مخلوطی از آب دریا یا اقیانوس و آب شیرین هستند. به جهت محارست میگو در برابر حمله‌ی باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها ، به این حوضچه‌ها مواد شیمیایی شامل آنتی بیوتیک ها و مواد شیمیایی سمی اضافه می‌شود. به این خاطر که میگو استقامت زیادی در مقابل مواد شیمیایی دارد ، در این اوضاع و احوال به معیشت خود ادامه می‌دهد، اما بی شک استفاده این میگوها برای انسان زیان بار خواهد بود. رشد و نمو بیش از اندازه میگو در یک حوضچه ، همین طور امکان دارد خطرناک باشد به این خاطر که این حوضچه به علت بودن مدفوع و ضایعات میگو آلوده می گردد.
قبل از این تایوان عظیم ترین تولید میگو را در اختیار داشت اما در سال 1988 آنها 75% تولیدات خود را به خاطر ویروسی به نام مونودون باکو ـ لوویروس  از دست دادند. این کار ایرادات رشد میزان زیادی میگو در یک حوضچه را معلوم می کند به این خاطر که یک ویروس زیان شدیدی را برای پرورش دهندگان میگو به دنبال خواهد داشت. بهره گیری از یک اسپری شیمیایی ویژه به شکل مرتب برای از بین بردن باکتری ها برخی مواقع امکان دارد سبب مسمومیت غذایی با باکتری های مقاوم نسبت به آنتی بیوتیک شود. از میان بردن این باکتری ها سخت بوده و امکان دارد خطر زیادی برای جان انسان داشته باشند. حتی سبزیجاتی که پیرامون این حوضچه‌ها رشد می‌کنند امکان دارد سمی باشند.
فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر تازه ترین غذاهای دریایی را به شما عزیزان عرضه می دارد این مجموعه موجودات دریایی را که به طور طبیعی پرورش یاقته اند برای ارائه به مشتریان خو فراهم می کند.

مسمومیت ناشی از مصرف میگو

مسمومیت ناشی از مصرف میگو

دلایل مسمومیت غذایی متاثر از استفاده میگو

بی تردید میگو یکی از غذای دریایی خیلی مشهور است اما برخی مواقع نیاز است که قبل از استفاده آن مواظب باشید. در ادامه این مقاله به بعضی از دلایل مسمومیت غذایی متاثر از استفاده میگو پرداخته ایم.
• میگوهای بیات یا غیر تازه یا آلوده که اصولا از کشورهای دیگر وارد می‌شوند.
• میگوهای بسته بندی شده که تاریخ انقضاء ندارند .
• میگوهایی به باکتری و یا هر میکروارگانیسم دیگر آلوده هستند.
• مواد شیمیایی که در بدن میگو ها وجود دارد.

نشانه های مسمومیت غذایی

نشانه های مسمومیت غذایی را می شود نیم ساعت تا چند روز بعد از استفاده از میگو دید. این بستگی به مقدار استقامت بدنی هر شخص دارد. بعضی از نشانه‌ها و علائم این مسمومیت غذایی عبارتند از :
• معده درد
• سردرد
• استفراغ
• سرگیجه
• ضعف عضلانی
• سستی در بازو، پا، لب و زبان
• دیدن خون در مدفوع
• دو بینی یا تاری دید
• وجود مشکل در بلع

درمان مسمومیت غذایی

سریعا پس از اینکه شخص به مسمومیت غذایی خود پی برد ، باید با پزشک خود تماس بگیرد. آب بدن فرد باید با نوشیدن آب و یا هر مایع دیگری به شکل منظم نگهداری شود. این امر تهوع، ضعف و استفراغ را به میزان قابل توجهی کم می کند. پزشک امکان دارد به جهت کنترل استفراغ و درد معده واکسن تجویز کند. لازم است برای چند روز غذای سبک استفاده شود ، بهترین رژیم غذایی در این اوضاع رژیم تشکیل شده از موز، برنج، سس سیب و نان تُست است.
خوب است بدانید که به جهت مصون ماندن از خطر ابتلاء به مسمومیت غذایی اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ نمایید. همیشه قبل از تهیه کردن میگو تاریخ انقضاء آن را مشاهده کنید و آن را به مدت زیاد در یخچال نگه ندارید. هیچ وقت میگو نپخته استفاده نکنید. آنها را به طور مطلوب و در دمای مناسب بپزید و از خوردن غذای مانده خودداری نمایید. از خوردن میگو تازه و لذیذ با اتخاذ اقدامات پیشگیرانه لذت ببرید.
ما در فروشگاه اینترنتی گوشت سنتر تازه ترین گوشت ها را به شما عزیزان عرضه می کنیم . با خرید اینترنتی گوشت از ما بهترین ها را استفاده کنید. شما می توانید درصورت نارضایتی از گوشت خریداری شده ان را مرجوع کنید .ما ضامن سلامتی شما هستیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *